Za vším je zde lakomost, proč neušetřit na dělnících

Mnozí naříkají na to, jak mají špatnou práci za málo peněz, těm bych doporučil uklízet v Praze metro v noci. Za socialismu metro uklízeli zaměstnanci metra a tak to byla dobrá práce, potom metro zadalo úklid soukromým úklidovým službám, a najednou to byla nejhorší práce v republice.

Za vším je zde lakomost, proč neušetřit na dělnících co uklízejí metro, na stravenky a prémie můžete zapomenout, naopak vám budou nutit přesčasy, které vám nezaplatí, dostáváte minimální mzdu, a nemáte stabilní pracoviště, musíte se neustále stěhovat ze stanice na stanici, a někdy musíte mezi stanicemi přecházet, protože v noci metro nejede, to je v době kdy je zima, nebo prší opravdu super.

Dále se zde setkáte s; vandaly, narkomany, bezdomovci, atd. co používají; spreje, kyseliny, nálepky s kvalitním lepidlem, atd. v noci často jezdí metrem lokomotivy na naftu, takže to tam smrdí, pojízdné eskalátory se vypnou a tak jste nucení chodit po dlouhých vypnutých eskalátorech, největším problémem je u metra venkovní úklid, kde máte mnoho schodů a eskalátorů, musíte uklízet sníh, nebo je tam problém s vodou, která teče do metra.

Mycí stroje jsou levné a poruchové, musíte za nimi chodit po kluzké podlaze několik hodin, než ty veliké plochy umyjete, neustále jste sledování kamerami a chodí zde kontroly, jestli dobře uklízíte. Nemáte po celou směnu čas na jídlo a odpočinek, vašimi spolupracovníky jsou často cizinci, co neumí dobře češtinu, práce v Amazonu, je přímo ráj, v porovnání s úklidem metra.