Všichni touží po pravdě a lásce, protože žijí ve světě, kde kraluje propaganda a cenzura díky dogmatickým totalitám, a tak zde jsou; konflikty, revoluce, války atd. mír je válka vedená jinými prostředky, život byl a bude; soutěží, hrou, bojem, válkou atd. pokud něco nejde po dobrém tak se to řeší po zlém!

Je zde mnoho knih, které se snaží najít pravdu o tom proč je člověk člověku peklem, vysvětlení je přitom jednoduché, myslíme a jednáme podle situace, protože jsme inteligentní, a tak se dokážeme změnám rychle přizpůsobit. Každá válka je o zdroje, vše, co je živé to je závislé na zdroji, pokud by na zemi nebyli pro život zdroje, tak by zde logicky ani nebyl možný život!

Čím větší je přelidnění tím větší je spotřeba zdrojů, a to vede k válkám, vše zde jsou příčiny a jejich následky. Podívejme se do přírody zde množství zdrojů automaticky reguluje počet zvířat, často zde je i snaha o to chránit násilím svoje teritorium kde jsou existenční zdroje, peníze jsou pro člověka moderním zdrojem, na kterém je existence člověka závislá.