Rok 2006

Rok 2006 byl plný událostí po celém světě. Některé z nejvýznamnějších událostí roku 2006 zahrnují:
FIFA Světový pohár 2006: Fotbalový turnaj FIFA Světový pohár se konal v Německu od 9. června do 9. července 2006. Byl to již 18. ročník tohoto prestižního turnaje, který přilákal pozornost milionů fotbalových fanoušků z celého světa. Itálie se stala vítězem po výhře nad Francií ve finále.
Severokorejský jaderný test: V září 2006 provedla Severní Korea svůj první údajný jaderný test, což vyvolalo mezinárodní obavy a odsouzení. Test vyvolal napětí na Korejském poloostrově a měl důsledky pro mezinárodní jednání o jaderném programu Severní Koreje.
Pád raketoplánu Columbia: Dne 1. února 2006 se raketoplán Columbia při návratu na Zemi z kosmické mise rozpadl a zanikl nad Texasem. Zahynulo všech sedm členů posádky, což byl druhý tragický neštěstí s raketoplánem v historii programu Space Shuttle.
Vytvoření Twitteru: V březnu 2006 byla založena sociální síť Twitter, která se stala jedním z nejpopulárnějších sociálních médií na světě. Twitter se stal platformou pro sdílení krátkých zpráv a komunikaci mezi uživateli.
Válka v Libanonu: V létě 2006 proběhla válka mezi Izraelem a libanonským militantním hnutím Hizballáh. Konflikt trval 34 dní a způsobil velké ztráty na životech a rozsáhlé materiální škody na infrastruktuře v Libanonu.
Volby v Iráku: V prosinci 2006 se konaly volby do iráckého parlamentu, které byly důležitým krokem k politickému usmíření po pádu režimu Saddáma Husajna. Volby byly poznamenány násilnostmi a teroristickými útoky, ale byly považovány za důležitý krok k obnově politického systému v Iráku.

Povodně v Evropě: V srpnu 2006 postihly povodně některé části Evropy, zejména Spojené království

Čtěte dál

PředchozíDalší