Profesionál garantuje jistotu a kvalitu, proto je tak drahý, u amatéra nemáte nikdy jistotu ani kvalitu, a je jedno o jakou specializaci se zde jedná. Mnoho lidí by se chtělo stát v nějaké specializaci drahým profesionálem, ale nemohou už zajistit jistotu a kvalitu tomu kdo je potřebuje. Taky se lze i setkat s tím že si mnoho amatérů hraje na profesionály, v dnešní době, kdy je zde neosobní kultura není tak velikým problémem oklamat ty co potřebují nějakou profesionální práci, a místo profesionální práce jim draho prodat amatérskou práci.
Lidově říkáme, že jde o srážku s blbcem, někdy je blbcem ten, kdo poskytuje službu, a jindy je zase blbcem ten, kdo službu zaplatí, taky se může i stát, že blbec slouží blbci, statisticky jde bohužel o 90 % veškerých našich pracovních a společenských vztahů, žádný blbec si nepřizná to, že je blbec, a spatřuje blbce v druhém člověku, sebekritika je u blbců vzácnou výjimkou.
Zákazník si neuvědomuje to, že vysoká cena je zde díky skrytým nákladům, profesionál se stal profesionálem většinou ve věku od 18 let do 30 let a tuto dlouhou dobu neměl žádné veliké zisky, profesionál musí platit; daně, pojištění, poplatky, reklamu, dluhy, prostory, nástroje, stroje, služby, elektřinu, benzín, alimenty atd. pokud by profesionál nabídl poloviční ceny, tak by jistě brzo zkrachoval. Jestliže chcete poloviční cenu, tak se musíte spokojit s amatérem, ale u amatéra nemáte nikdy jistotu ani kvalitu!
Proč zkracovalo RVHP? Tato sociální centrální byrokratická diktatura, se spokojila s amatéry za poloviční cenu, a u amatérů neměla už jistotu a kvalitu, proto logicky brzo následoval jistý krach RVHP. Není to nic nového, stejně dopadla i veliká Římská říše, která fungovala úspěšně velmi mnoho století, je to veliké ekonomické pokušení ušetřit na drahých profesionálech, tím že se nahradí levnými amatéry.
Nejsou za profesionální práci profesionální peníze, tak zde není ani láska k práci, přej a bude ti přáno, dej a bude ti dáno. Nejlepší fotoaparáty, umožňují výměnu objektivu. Pokud by fotoaparáty s možnou výměnou objektivu nebyli dobré, lidi by je logicky nekupovali, každý fotoaparát, co má možnost měnit objektivy, umí udělat profesionální fotografie, co si vybrat a co je nejdůležitějším parametrem? Nejdůležitější je, aby měl fotoaparát výklopný displej, a tak jste mohli udělat obrázky z nadhledu a podhledu.
Nejlepší je koupit fotoaparát, který má veliký rozsah zoomu u objektivu, nikdy si nekupujte fotoaparát s malým zoomem objektivu. Dobrý je veliký snímací čip s velikým rozlišením. Základem je pro optimální investování hodnot být v centu hodnotného systému, investovat hodnoty z okraje hodnotného sytému, je nejčastější chybou, a následkem je to že se o investované hodnoty přijde. Je ovšem taky pravdou že ten, kdo je daleko od hodnotného centra, ten většinou stejně žádné hodnoty nemá, takže jej ani investování hodnot nezajímá.
Když jste v centu tak máte hodnotné informace a máte i hodnoty, které je možné investovat, všechny hodnotné informace spojené s optimálním investováním, jsou tajné, aby se tak investice zajistili před problémy a konkurencí. Zjednodušme to na nákup fotoaparátu, máte k dispozici málo peněz a chcete si pořídit dobrý fotoaparát, se kterým budete dlouho spokojení?
Už mě to sere, že idioti neumí fotografovat, a myslí si to, že umí fotografovat, a pokud někdo jim řekne na rovinu do očí to, že jsou idioti, co neumí fotografovat, tak explodují, a chtěli by se hnedka prát jako idioti. Idiot si koupí levný fotoaparát a nějakou levnou knihu o fotografování a brzo si myslí to, že on umí dokonale fotografovat. Je snadné vyfotografovat to, co se nepohybuje, když je dobré světlo, ovšem jsou situace, kdy je všechno na hovno, a mělo by se to profesionálně vyfotografovat.
Nejhorší je fotografování v noci, jednak vidíte hovno, a navíc z ruky vyfotíte hovno, nutný je dobrý stativ, ale ten je veliký a těžký, tahat jej všude sebou, to je na veliké hovno, a v hledáčku většinou v noci vidíte jenom veliké hovno! Je třeba pochopit to, že z hovna nikdo bič neuplete, i kdyby se u toho posral, a měl na to drahý profesionální vybavení. Dělat dneska profesionálního fotografa je na hovno, protože každý idiot fotí mobilem, a považuje focení drahým značkovým fotoaparátem za kravinu, která je jenom na veliké hovno.
Nejhorší fotografické sračky jsou na sociálních sítích, a 99 % fotek zde bylo foceno mobilním telefonem, nebo jinou levnou sračkou! Nejvíce mě sere, když mně někdo dá ruky ubohý mobil, abych ho vyfotografoval před nějakou zasranou památkou, a očekává ode mě ten idiot, že z toho budu mít velikou radost. Nebo mě sere, když někomu vadí to, že jsem jej vyfotil, a chce, abych tu fotku vymazal, idioti, pořiďte si tyčku na mobily, a neotravujte mě tím, že budete chtít, po mě abych vás fotil!
Jsou dokonce i případy kdy fotografa nebo kameramana zatkne policie, jenom za to, že fotil něco, co se nesmí fotit a filmovat. Jak říkám, lidský svět je plný idiotů, co mají v hlavě dokonale nasráno! Dlouho jsem se věnoval filmování, to je taky na veliké hovno, udělat dobrý film to je zázrak, a idioti to stejně neocení, je sice pravdou, že moje dokonalé filmy byli globálně velmi mnoho sledované, ale na to seru, nejvíce mě u filmování sralo to, že mě to okrádalo o čas!
Takže jsem filmování spláchnul do sraček, ten, kdo si moje filmy, nestačil z internetu, stáhnout má bohužel na věčné časy velikou smůlu, nejraději bych zavedl GVKB inkvizici pro ty, co neumí fotografovat a filmovat, a pro ty kterým vadí to, že je někdo vyfotografoval, nebo že se někde postavil stativ. Je třeba restartovat vztahy k fotografům a filmařům, vše se realizuje pomocí GVKB čipů do vašich idiotských mozků, čip vyhodnotí to, co vidíte a on rozhodně o tom, jak budete fotografovat a filmovat, už zde nebudou idioti, kterým vadilo fotografování a žádný idiot už nikomu nekopne do stativu, jeden drahý profesionální stativ mě idioti už zrušili, a málem jsem i přišel o drahý fotoaparát.
Představuji si to tak že při fotografování svatby v kostele, bude spoušť napojená na mozky lidí v kostele, a všichni ztuhnou, aby se snímek nerozmazal, a já mohl fotit krátkým časem, taky se zajistí to, že se budou všichni v kostele na mě usmívat hezky. Už zde nebudou žádné únosy nevěsty nebo jiné voloviny co napadli idioty, které fotím, fotograf bude bohem, a ty co on bude fotit, to budou jenom autíčka, na dálkové ovládání. Už žádné hlášky jako že on nemá sice sebou fotoaparát a stativ, aby mohl fotit nádraží a provádět tak vojenskou špionáž, co fotograf bude dělat, to bude policajtům a jiným idiotům lhostejné, už žádné hlášky že někomu vadí můj vysoký stativ, a že bych měl jít do prdele.
Pravím vám, seru na vás, dostanete do mozku GVKB čipy, a budou z vás všech jenom autíčka na dálkové ovládání, a GVKB fotograf, bude pro vás na věčné časy svatý Bůh, který se nebude mazlit s ubožáky, co by mu chtěli způsobit nějaké problémy. Porovnali jsme veliké množství fotek od profesionálů a amatérů, dospěli jsme k tomu, že profesionálové neumí profesionálně fotografovat, a většina amatérů umí fotografovat lépe než profesionálové. Problémem profesionálů je to, že pracují jenom za peníze, a tím se z nich stávají ubožáci, co neumí profesionálně fotografovat, a logicky jsou nároční odběratelé jejich fotek nespokojení s jejich ubohými fotkami.
To že někdo něco dělá dlouho, a má drahé technické vybavení, to ještě neznamená to, že on to bude dělat správně! Vše je zde možné ohodnotit podle; kategorie, hodnoty, velikosti, hmotnosti, rychlosti, užitečnosti, praktičnosti, krásy, módy, kvality, čistoty, originality atd. čas je nejvíce většinou objektivní, a on nám zde zachová jenom to, co bylo nejlepší. Pošlete sto profesionálních nejlepších světových fotografů do Prahy na jeden týden v létě, a dejte jim za úkol udělat krásné fotografie Prahy.
Najednou se ukáže, že jenom jeden profesionální fotograf, ze sto profesionálních fotografů, dokázal udělat profesionální fotografie z Prahy, které se všem lidem líbí, jak je to možné? Každý je na něco naprogramován, a pokud dělá to na, co není naprogramován tak to on dělá chybně, každý profesionál je tedy naprogramován na nějaké situace, které jsou mu blízké a pokud se ocitne v situaci co je mu cizí tak se z něj stává amatér, co mnoho chybuje.
Představte si naše nejmocnější politiky, co nám zde chybně vládnou, jak dostanou za úkol vyfotografovat velikou drahou svatbu pomocí profesionální zrcadlovky, pochopitelně se zjistí to, že naši nejmocnější politici, neumí fotografovat, protože mají v hlavě dokonale nasráno! Fotografie nejde totiž nijak oklamat, buď umíš, nebo neumíš, je to jako ve vrcholovém sportu, zde taky platí, buď umíš, nebo neumíš!
Fotografování svatby je o používání inteligence, vše je zde v pohybu a není zde možnost se zastavit a něco si dlouhodobě plánovat, svatební fotograf je jako tajný agent 007 a musí zvládat složité nečekané situace, ve filmu se může scéna opakovat třeba desetkrát něž je to akorát, tuto možnost ale fotograf nemá, proto politici neumí profesionálně fotografovat a umí jenom lhát a krást. 1 Nejhorší chybou je univerzálnost fotografa, takový fotograf si naivně myslí, že zvládne dokonale jakoukoli fotografickou specializaci!
Kamarád fotografa má svatbu, a tak se fotograf stane svatebním fotografem a potom se zjistí, že jeho fotky za nic nestojí! Velikou běžnou chybou je nepoužívání inteligence při focení a spolehnutí se na automatiku a běžné rituály při focení, mnohdy stačí opravdu málo a najednou je zde dokonalé fotografie jenom díky použití inteligence a odmítnutí běžných rituálů. Dále je zde běžnou chybou spěch, fotograf je štvancem, který chce nafotit za krátkou dobu veliké množství hodnotných fotek.
Nakonec se ukáže, že všechny fotky jsou ubohé a nepoužitelné. Vše je o volbě místa a volbě techniky na focení, špatné místo a špatná technika má za následek špatné fotografie, mnohdy je lepší přijít na akci o hodinu dříve a vše si zde prohlédnout abychom věděli, jaká místa jsou nejlepší a jakou techniku zde použijeme. Jak vymáčknout ze všeho maximum, aby byli fotky dokonalé, je to jako ve sportu, kdy musí sportovec ze sebe dostat maximum, aby uspěl v tvrdé konkurenci, je mnoho akcí, které se už nikdy nebudou nikde opakovat a mnohdy je lepší zde použít raději rychlé snímání snímků za sebou a potom vybrat ten nejlepší snímek.
Je třeba jít co nejblíže a používat velmi širokoúhlé objektivy, levné fotoaparáty nejsou většinou vybavené objektivem s velmi širokým úhlem záběru, i když i zde se situace začíná měnit, a je na trhu už několik levných fotoaparátů, co mají velmi širokoúhlý objektiv. Nejlepší je fotoaparát, kde je možná výměna objektivů, ovšem zde je problém s prachem, který se dostává snadno do fotoaparátu, a dále výměna objektivů je časově náročná. Jaký fotoaparát je správný? Není na trhu žádný správný fotoaparát, každý si musí vybrat to, co mu vyhovuje, a na co má i peníze, je možné udělat kvalitní profesionální fotografie i levnými fotoaparáty, pokud umíme využít naplno všechny výhody fotoaparátu.
Dejte si pozor na fotoaparáty, co nemají hledáček, všimněte si toho, že každý profesionál používá při fotografování jenom hledáček! Nejčastější chybou je to, že se fotografie po vyfocení, netřídí pečlivě na dobré a špatné, a že se ty dobré fotografie, neupraví ve správném programu, aby se jejich hodnota zvětšila. Fotografie se musí spojit se zajímavým článkem, nestačí jenom napsat, kde a čím se to fotilo, lidi chtějí taky hodnotnou duševní potravu, proto nefungují stránky, kde jsou vystavené jenom fotografie, bez originálního článku!
Ono je to snadné, udělat levným fotoaparátem mnoho amatérských obrázků z dovolené, ale je to už velmi těžké, napsat k nim zajímavé články na svém blogu. Nakonec je zde poslední chyba, nemám na fotografování dost času, mám jiné priority a fotografuji jenom tehdy, pokud nutně potřebuji mít fotky z dovolené, nebo nějaké společenské akce, na focení mě stačí většinou mobilní telefon, a drahý fotoaparát považuji za zbytečnou investici. Když si prohlížím fotografie na internetu, tak je mě jasné že lidi neumí fotografovat a myslí si to, že umí fotografovat, z díla je spatřen tvůrce, ukaž mě svoje fotografie a já ti povím, jestli umíš už fotografovat.
Základní chybou všech fotografů je nepřemýšlení při fotografování, ten, kdo umí fotografovat, přemýšlí při fotografování, a nefotografuje jako by byl naprogramovaný automat. Co je to vlastně přemýšlení při fotografování, jak to v nás probíhá? Přemýšlení je proces optimalizace, kdy se rozhodujeme, odkud a kdy to budeme fotografovat, a jaký; objektiv, blesk, stativ, filtr atd. použijeme, ubožák vyndá z kapsy mobilní telefon a fotografuje podle toho potom ty snímky i vypadají!
Není možné myslet při focení na něco co s focením nesouvisí, je třeba se myšlenkově izolovat od okolí a koncentrovat se jenom na to, aby naše fotky byli optimální a po nafocení je pochopitelně ještě optimalizujeme v počítačovém programu. Není vůbec důležité, jak drahý je váš fotoaparát, věřte tomu že i levný fotoaparát, který používá profesionál umí udělat i profesionální fotografie. Drahé staré veliké nemotorné zrcadlovky dělají stejně kvalitní fotografie, jako dnešní moderní malé bezzrcadlovky, co se už vejdou do větší kapsy!
Na otestování fotoaparátu je nejlepší si zkusit vyfotografovat svatbu v kostele, která se odehrává v zimě, kdy je málo světla a lidem je logicky i zima. Budete zde mít málo světla a blesk je zde lepší spíše ani nepoužívat, protože on napáchá více škody než užitku. Zrcadlovky s velikým snímacím čipem zde nebudou bez blesku fungovat, a i když budete mít pomocníky co budou mít blesky na vysokých tyčích, stejně ty fotky budou ubohé. Při fotografování v kostele budete místo focení filmovat ve velikém rozlišení a z filmu potom vyberete zajímavé fotografie, díky velikému rozlišení filmu, budou fotografie velmi kvalitní jako při normálním focení, dobré je mít s sebou náhradní baterie filmování má veliký odběr proudu.
Vše je o tom vědět, kdy, co kam zasunout, a kdy a jak to vysunout, tam kdo to subjekt nebo objekt neví, tam jsou chyby, které způsobí; krize, deprese, nemoci, revoluce, války, fanatismus, terorismus, drogy, prostituci, korupci, tunelování, dezinformace, bídu, nezaměstnanost, nespravedlnost, sebevraždy atd. Zjednodušeně obrazně, jsou zde jenom fyzické a digitální klíče, a zámky, pokud nemáte správný klíč k zámku, tak nemůžete zasunout a potom vysunout.
V Německu mají klíče k zámku a my zde ty klíče nemáme, a tak jsme jenom ubohým ekonomickým místem, kde se nikdo z cizinců dlouho nezastavuje na vytoužené cestě do Německa, kde je možné snadno zasunout a vysunout ekonomický klíč. Příčinou každé krize jsou chyby, často jsou nám chyby utajené, a myslíme si tak, to že příčinou krize nejsou chyby, ale je to něco jiného.
Všechny chyby vychází z mozku, o tom nikdo nepochybuje, že mozek člověka je továrnou na ubohé chyby, a je jedno, jestli je ten člověk; král, šlechtic, zeman, prezident, ministr, ředitel, celebrita, soudce, pilot letadla, programátor, uklízečka atd. Pokud někdo může manipulovat sobecky pyšně s cizími lidmi a jeho manipulace je chybná, tak následkem je napáchání velikých škod, a následkem je veliká ekonomická a sociální krize. Problémy, co způsobují krize, smrdí od mocných psychicky nemocných hlav, co rozhodují pyšně o nás bez nás.
Sebekritika je u; krále, prezidenta, ředitele, podnikatele, obchodníka, profesora, soudce, kněze, guru, proroka, mesiáše, rabína, kouče, vůdce, celebrity, psychopata, idiota, blbce atd. něčím co oni neznají, protože jsou to pokrytečtí kariérističtí zbabělci, a nemají odvahu, se mediálně přiznat, ke svým amatérským chybám, díky kterým je zde ekonomická a sociální globální krize. Lidský mozek je zastaralý evoluční model na manipulaci s lidmi a mnohým jiným, je třeba přistoupit k digitalizaci, kdy se globálně digitálně naskenují lidské mozky všech lidí, těla lidí se ekologicky recyklují, a získané programy a informace, se využijí k tomu, že zde budou místo lidí na světě jenom kovoví GVKB roboti s umělou inteligencí GVKB.
Současnost mě připadá jako burza vše je v rychlém pohybu, a nikdo nedokáže už odhadnout co nás zítra bude čekat za problémy. Co je za vším tím velikým urychlením, kdy si už připadáme jako nazí divoši z pralesa, co se najednou ocitli v továrně na výrobu robotů s umělou inteligencí. Příčinou je automatizace dotažená k dokonalosti stisknete ovladač, a ono něco automaticky správně funguje! Ruční fyzická práce je dneska ke spatření akorát tam, kde ještě není zavedená elektřina, protože tam ještě moderní civilizace dosud nedorazila.
Říkáte si jsem učitel já se nemusím bát o svoje místo mě nějaký robot nemůže nahradit, pravdou je že učitele nahradí už brzo veliké tablety, každý se bude učit doma nebo v přírodě, a jeho učitelem bude jenom internet! Problém s globální nezaměstnaností právě začal, odhaduji že v roce 2035 zde bude na světě 100 % nezaměstnanost! Každý rok vytvoří nárůst o 5 % u nezaměstnanosti a logicky za 20 let zde práce už nebude pro nikoho! Mnoho se zajímám o moderní fotoaparáty a na nich je krásně možné demonstrovat rychlost digitální evoluce, a rychlé snižování velikosti a ceny techniky.
Poslední fotografickou novinkou je systém, který nahraje na fotku polohu fotoaparátu (nevýhodou je že vybíjí zbytečně baterie a zvyšuje i cenu přístroje), kde jste snímek udělali, to je ale pro digitální špehovací systémy veliký vynález, někoho vyfotíte, a zaměstnavatel si tak zjistí, že někdo byl tam, kde neměl být, a dá podvodníkovi padáka, mnozí podvodníci drze vypínají mobily, aby je nikdo nemohl sledovat, kde jsou v pracovní době, ale zapomínají na to, že zde jsou už nové fotoaparáty s velikým dokonale stabilizovaným teleobjektivem, co dávají do snímků čas snímání i místo snímání.
Už brzo zde bude internetový google program, kdy si zjistíte, koho jste na dovolené v cizině vyfotili, a můžete mu poslat jeho obrázky na Facebook. Fotoaparáty budoucnosti budou už místo focení jenom filmovat, a tento film ve velikém rozlišení 4 K, se během filmování bude automaticky zobrazovat na Google internetu, takže špehování ubožáků, se velmi globálně urychlí. Anonymita už není v módě, dneska je v módě mediální popularita na Facebooku. Ve jménu dokonalé automatizace, zde bude už člověk s vysokou školou zbytečný, zavedou se globálně všude recyklační kontejnery, které budou zbytečné lidi s vysokou školou ekologicky automaticky recyklovat.
Problém je ve složitosti digitálních systémů, které jsou složité; programově, informačně, technicky, uživatelsky atd. Pokud malé dítě nepochopí digitální systém, tak je ten digitální systém složitý! Nedávno jsem si jako idiot zakoupil počítač od Apple, příčinou byla moje zvědavost, tak jako pes chce ochutnat to, co jí jeho lidský pán. Proč musí mít jenom počítač od Apple, jiné rozložení kláves na Apple klávesnici, a jiné klávesové zkratky, to mě teda už rozum nebere? Proč musí mít počítač od Apple jiné grafické rozhraní, než má Windows a Linux to mě taky rozum nebere, proč se v počítači paměti naletovali na pevno, a tak si je uživatel nemůže vyměnit sám, za modernější paměti?
Jediné, co se mě zde líbilo je instalování programů a jejich odinstalování, taky se mě zde líbila rychlost a stabilita, grafické rozhraní je taky velmi hezké, ovšem nejvíce mě vadilo to že mnoho oblíbených programů, co jsou ve Windows, nelze používat v počítači od Apple. To, co ve Windows je otázkou několika kliknutí myši, a je to už hotovo, to u Apple je problémem i pro profesionální programátory, cenová politika u Apple je taky neskutečná, protože je zde malá nabídka, a neskutečně vysoké ceny za jejich značkové produkty.
Ovšem stejně jako Apple si počíná i mnoho virtuálních systémů na internetu, chceš napsat komentář, tak se zaregistruj u nás, nebo klikni na tlačítko se sociální sítí, někdy se zase komentáře dlouho schvalují, a většinou se majitelem systému neschválí! Mnohdy je některý internetový systém natolik neskutečně blbý, že je lepší se mu obloukem vyhnout, takovým systémem jsou třeba místa, kde se hodnotí amatérské fotografie.
Zde uživatelé nahrávají amatérské fotografie, a neunesou psychicky to, když jim profesionál řekne, aby se raději věnovali něčemu jinému, že z nich nikdy nebude profesionální fotograf, i když si koupí nejlepší profesionální fotoaparát, a přihlásí se do drahých kurzů profesionálního fotografování. Moderní digitální doba umožnila amatérům si hrát na profesionály, a následkem je globálně blbá nálada, což se řeší velikou konzumací drog, a z lidí se stávají psychičtí ztroskotanci.
Proces robotizace a optimalizace zde probíhá už sto let problém je v tom, že za posledních třicet let se tento proces zrychlil a tím začala rychle narůstat krize. Co vlastně zrychlilo proces robotizace a optimalizace nečekaně rychle? Vše zrychlilo nasazení počítačů a internetu, díky počítačům a internetu, produktivita narostla nečekaně rychle v; průmyslu, obchodě, dopravě, službách atd.
Mnoho systémů začalo pracovat spolehlivě bez lidské obsluhy, a tím začala narůstat logicky nezaměstnanost. Zavedla se; kontejnerizace, čárové kódy, samoobslužné systémy, bankomaty, tablety, automatické fotoaparáty atd. každá maličkost maličko zmenšila počet pracovních míst, a když těch maličkostí bylo velmi mnoho, tak začala být bída o pracovní místa. Představme si to na nějakém jednoduchém příkladu, byla zde veliké pekárna, která zásobovala chlebem a pečivem okolí, v továrně se zavedla robotizace a optimalizace, před třiceti lety v té pekárně pracovalo 200 zaměstnanců, dneska v té pekárně pracuje 50 zaměstnanců a výroba se nesnížila, pro těch 150 zaměstnanců, ale zde už nevznikla nová pracovní místa!
Někde díky robotizaci a automatizaci zanikla už rovnou celá veliká továrna, protože se vše dovezlo v kontejnerech levně z ciziny! Politici před volbami slibují že vyřeší nezaměstnanost? Je vůbec nějak možné nezaměstnanost vyřešit? Řešením je jenom snížit rychle počet lidí na světě na polovinu, klasikou jsou; války, hladomory, epidemie atd. jenže to není populární politické řešení! Podle mě je cesta už jenom v kontrole porodnosti, státy budou muset zavést přísnou globální kontrolu porodnosti, tím že se trvale oddělí dospělí muži, od dospělých žen, když není příležitost k sexu nemůže být ani zde potomstvo pro které není práce.