Ano, je to podraz a vydírání

IMG_8392

Klíčem k pochopení konzumní společnosti je to, že profesionálové nedělají to, co zvládnou amatéři, pokud něco nezvládne amatér, musíme jít za profesionálem, to je logické, poslední dobou ubývá rychle práce pro profesionály, protože amatéři začínají zvládat díky modernizaci a automatizaci to, co dříve dělali jenom profesionálové. Profesionálové se proto snaží se uzavírat do pevností, kde mají výhody a jistoty, které amatéři nemají, takovou klasickou pevností jsou monopoly a centralizace.

Klasikou je certifikace, kdy jenom ten kdo má platnou certifikaci, smí dělat nějakou specializaci, pokud vám propadne platnost certifikace, tak nesmíte už danou specializaci vykonávat, i když jí profesionálně zvládnete. Proč nezavést certifikaci na plození dětí, pokud by žena otěhotněla a neměla platnou roční certifikaci, tak by šla na potrat, nebo by se po narození dítě utopilo.

Chtěl bys mít fotoaparát nebo filmovou kameru, tak v obchodě bys musel přeložit platnou roční certifikaci, že jsi profesionální fotograf nebo kameraman. Tak jako se chráníme před zimou pomocí oblečení, tak se může i chránit profesionální práce, před konkurenční amatérskou prací, mnozí namítnou, že je to podraz a vydírání. Co jsou to ale vysoké daně, a tím i malé mzdy a nezaměstnanost, je to podraz a vydírání, spravedlnost je zde jenom v tom, že musí každý jednou jistě zemřít, jiná spravedlnost zde není!

Umělá inteligence komentáře moderuje