1 000 703

Bře 19, 2023

Ano, konzumní civilizace je na hovno. Problémem konzumní civilizace je to, že život zde stojí za hovno, konzumní civilizace na vás z vysoka sere, ubožáků je zde jako sraček, elita zde sice na veřejnosti mluví slušně, ale to je jenom pokrytecké bezcharakterní divadlo, jakmile je mocná a bohatá elita v soukromí, tak je stejně sprostá, jako ubohá spodina. Tam kde je závislost na existenčním zdroji, tam je i soutěž a boj o zdroje, úspěšné je zde to, co má zde výhody a jistoty, jenže zisk výhod a jistot, je možný jenom tak, že se konkurenci násilím odeberou výhody a jistoty. Následkem je kastovně a třídně uzavřená společnost co je zde na hovno, ve které ten, kdo se narodí ubožákům, nemá šanci na to, že se zde bude mít někdy díky svojí práci dobře, protože výsledky jeho práce si přivlastní elita, která zde má výhody a jistoty.

Neřešte v hospodě a na internetu to, že konzumní civilizace je zde na hovno, spáchejte kolektivně na náměstí sebevraždu, proč žít tam kde to stojí za veliké hovno, stačí jenom hovno spláchnout z místa, kde to stojí za hovno, buď svatým hrdinou, který půjde ostatním hovnům příkladem, a ukáže ostatním hovnům, co jsou zde na hovno, že společná veřejná sebevražda hovna, je správné řešení, života ve světě, kde život konzumního hovna stojí za veliké hovno. Minulý rok jsme všichni poctivě pracovali a nahrazovali jsme to staré novým velmi pomalu.

Co se týká kvality tak u ní jsme mnoho zklamali, a tak růst ekonomiky za moc nestál. Jedna věc je že chceme, aby ekonomika šla vzhůru a druhá věc je pro to i něco skutečně udělat. Základem ekonomiky zde je poctivá práce, vždyť skutečné hodnoty vznikají jenom z poctivé práce. Zní to jako hloupá fráze, kterou jste již mnohokráte slyšeli, jenže dosud je zde málo těch, co skutečně poctivě pracují. Nejspíše je to tím že se poctivá práce u nás moc většinou nevyplatí a více se vyplatí lhát a krást! Kontrolní systémy u nás ale i jinde ve světě nedokážou odstranit to, že lidé se snaží, jak mohou lhát a krást!

Ono se to snadno lže a krade tam kde je mnohé společné, ale je obtížné lhát a krást tam kde je vše soukromé. Přechod od společného k soukromému není rozhodně jednoduchý, protože společné mnohým lidem umožňuje se mít velmi dobře s malým úsilím. Základem ekonomiky není byrokracie, ale rodina, jež soukromě podniká a má svůj dům a svoji půdu. Nejlépe se každý stará o to, co je mu blízké, a to je u nás onen zásadní problém, že se musí většina z nás starat o to, co je nám velmi vzdálené. Cesta od otroctví ke svobodě je plná problémů a překážek, čím více budeme svobodní tím lépe se nám bude i zde žít. Je třeba poukázat na to, co nás nejvíce zde zotročuje a potom i najít správný způsob, jak to odstranit. Ekosystém je zde velmi dlouho, a tak je zde i dokonale propracovaná ekonomika, podívejme se na mravence, jak poctivě pracují.