1 000 547

Bře 17, 2023

1 000 547 1

Kultem se u lidí stává to, co má u nich největší protekci, končí kult víry v zázraky a přichází kult víry v digitalizaci, místo slibů že po smrti bude ráj pro vyvolené a že po volbách bude zde pro vyvolené kariéristy ekonomický ráj přichází víra v digitalizaci, kdy věříme, že díky digitalizaci zde zmizí naše problémy a budeme se mít lépe. Digitalizace ale je pod vlivem pravidel a limitů, veliké změny trvají velikou dobu, podívejme se, jak dlouho trvalo zavedení školství, které dává lidem možnost se na něco specializovat, a tak se mít dobře, bohužel školství je zde krátce, a tak je v něm mnoho problémů se kterými si nevíme rady.

Digitalizace je optimalizace, která eliminuje namáhavou psychickou práci, stroje nás osvobodili od těžké fyzické práce a digitalizace nás osvobodí od těžké psychické práce, zbude nám tak logicky jenom lehká práce fyzická a psychická, následkem bude mnoho změn, se kterými jsme nepočítali, některé změny budou pro nás přínosem, a jiné změny budou pro nás utrpením. Největší změnou zde bude robot s kravatou, který nahradí všechny vysokoškoláky a středoškoláky, umíte si představit robota s kravatou, který dělá prezidenta nebo ředitele, autonomním inteligentním robotům je zcela jedno, jestli nahradí dělníka nebo prezidenta.

Tak jako soudruzi sebrali milionářům jejich moc a bohatství tak roboti s kravatou seberou kariéristům jejich moc a jejich bohatství, co bylo, to bylo, teď je prezidentem robot s kravatou. Mnozí tvrdí to bude tak nejdříve za sto let, a to já už zde nebudu, ona ta robotizace postupuje velmi pomalu. Podle mě zde bude běžný robot s kravatou už v roce 2038, jestliže je vám dneska dvacet let tak tehdy vám bude čtyřicet let, a najednou na vaše dobře placené místo nastoupí robot s kravatou, jsi na to psychicky připraven?