Závislost na virtuálním světě

Každý je loutkou kterou mnohé ovládá, války v nahotě odhalují to že je každý snadno nahraditelný, mnozí si zde hrají na to že jsou lepší než ostatní loutky, čas ale odhaluje to že nikdo není lepší než jsou ostatní loutky. Média nás informují o loutkách co zde mají díky protekci na něco veliký dočasný vliv, loutka která zde hraje hlavní roli jako; král, papež, guru, šlechtic, prezident, ministr, ředitel, celebrita atd. je pořád jenom snadno nahraditelnou loutkou.

Knihy a filmy nám ukazují příběhy ve kterých mají loutky problémy a snaží se tyto problémy vyřešit, je zde ale mnoho problémů které nejde vyřešit, zde se používají náhražky které mohou dočasně problém vyřešit a tak často vzniká závislost na náhražkách. Mnohdy nedokážeme poznat co je originál a co je náhražka, je naše kultura originál nebo je to ubohá náhražka za přirozený život v přírodě?

Podívejme se na proces rozmnožování loutek pomocí genetického kopírování, zde vidíme že nejsme roboti na baterky, ale jsme pořád jenom zvířata co si hrají na lidi. S příchodem televize a internetu došlo k mnoha změnám v životě loutek, vznikla závislost na virtuálním světě kde je mnoho nových informací a programů spojených s obrazem a zvukem, mobilní telefon s internetem se pro mnoho lidí stal součástí jejich života.

Na internetu si mohou loutky hrát na vlivné loutky co jsou populární, jenže z této popularity nemají loutky žádný ekonomický prospěch, je to jenom virtuální lék bez léčivého účinku, postavený na víře v zázraky. Hodně vydělávej abys mohl hodně utrácet o tom je konzumní společnost, všude na světě je to o závislostech které nejsou uspokojeny a následkem je krize která může vyvolat i válku.

Války jsou signálem který nám říká že se musí mnohé změnit tak aby se lidem lépe žilo, přej a bude ti přáno, dej a bude ti dáno, pokud nevíme jak dál stačí se podívat do přírody nebo na lidovou moudrost a řešení se najde. Tak jako evolučně skončila víra v boha, tak i evolučně skončí víra ve vlády které nám neumí vládnout optimálně, přijde nová doba ve které bude robot prezident vyznamenávat roboty, pro lidi zde už nebude možnost mít na něco vliv a tak lidi už nebudou moci dělat chyby.

Čtěte dál

PředchozíDalší