Moderní civilizace dělá z lidí pasivní konzumenty, a následkem je veliký nárůst deprese, a veliká konzumace léků a drog, byli jsme evolučně naprogramování k aktivitě tělesné a psychické, proč místo léků a drog se nemocným nedopřeje více aktivity? Z aktivity nemá nikdo totiž zisk a o tom to je, lakomá konzumní společnost potřebuje tvoje peníze, a je jí zcela jedno to, že léky a drogy nepomohou vůbec těm, co mají díky pasivnímu životu deprese! Doktor je pro vás svatou autoritou, a tak berete léky, které vám nepomáhají, nejlepším lékem je práce v přírodě, sport je taky dobrý, ale není z něj žádný užitek, člověk potřebuje práci, která mu přinese nějaký ekonomický užitek, užitečné práce je málo, díky tomu že je všude mnoho lakomosti, každý si musí vybrat, jestli bude sloužit lakomosti, nebo bude sloužit štědrosti, většina lidí si za svého pána zvolí lakomost, a tak jsou potrestáni depresí, a kouří cigarety a pijí slivovici.
Veliká města jsou zdrojem naší pasivity, je třeba začít s přechodem na vesnice, kde bude pro lidi dostatek pohybu na čerstvém vzduchu. Přestaneme stavět stavby, které brání lidem v aktivitě, a začneme investovat do staveb, které nám umožní aktivitu spojenou s ekonomickým ziskem, nenarodili jsme se proto, abychom seděli pořád u televize, nebo v kanceláři u počítače, narodili jsme se pro život v přírodě se zvířaty. Co takhle si pořídit; psa, fotoaparát, horské kolo atd. to vás bude nutit k tomu být více aktivní, jak si to uděláte, takové to budete i mít, nevěřte doktorům a profesorům, za vším jsou dneska jenom peníze, a tím se na člověka hledí jako na konzumenta kterému se prodají konzumní produkty, které mu budou škodit, z nadřízených a politiků se stali už jenom obchodníci, bez citu a charakteru. Je třeba zakázat fotografování a filmování lidí, lidi si vůbec nezaslouží být fotografováni nebo nafilmování, zavede se povinné nošení pytlů přes hlavu, abychom nepoznali, jak člověk vypadá, a nepoznali ani věk a pohlaví pomocí globálního uniformovaného oblečení.
V televizi a na internetu, cenzura vymaže všechny fotky a filmy kde jsou lidi. Budeme dělat, jako by zde nebyli na světě lidi, místo jmen zde budou jenom čárové kódy, mluvení se lidem na veřejnosti taky zakáže, (doma v rodině se mluvení a nahé tělo povolí) bude dovolená komunikace s cizími lidmi jenom přes psané zprávy po telefonu, nebo přes internet. Lidi zde jsou jenom na fyzickou práci a nejsou zde na to, abychom je poslouchali a filmovali, z díla se pozná tvůrce. Je třeba egoistické kulty globálně trvale eliminovat, egoismus je chybou v konzumním systému, každý egoista si musí konečně uvědomit to, že je zde nulou. Ignorujte všechny cizí lidi, jenom tak skončí zde období nenávisti a lží, nebudou zde pro nikoho už vysoké funkce prezidenta nebo ředitele, vše jde dneska naprogramovat a optimalizovat, každý člověk bude jenom anonymní nulou, s nulovou hodnotou. Zruší se peníze a soukromé vlastnictví, zavede se čipový přídělový globální systém, lidi budou jenom čísla v globální statistice, miliony mrtvých lidí v ekonomické válce, to bude jenom statistika, zruší se hřbitovy a pohřby, všechna mrtvá lidská těla se budou spalovat jenom ve spalovně odpadků.
Dospělí svobodní lidé se budou muset každý den stěhovat na jiné místo, (manželé se nebudou muset stěhovat) aby nemohli zde získat výhody a jistoty, jak si to zde uděláme takové to i zde budeme mít. Zakážeme globálně všechny ideologie, jako je; politika, náboženství, móda, reklama, pohádky, mytologie, pověry, rituály, symboly atd. Už zde bylo dost extrémismu spojeného se lží a krádeží, nebudeme už lidi rozdělovat na ty, co jsou nahoře a na ty co jsou dole, každý bude dělat to, co je potřeba udělat, a pokud nebude chtít dělat, tak skončí automaticky ve spalovně odpadků, jako genetický odpad, kdo správně nepracuje, ten parazituje. Lidi se musí stydět za to, jak vypadají a za to že mluví, bude zde všude na veřejnosti ticho jako v kostele, ten, kdo začne na veřejnosti mluvit, skončí ve spalovně odpadků. Základem bude rychle a levně, neustále se bude kontrolovat jak rychle a levně každý existuje, ten, kdo bude pomalý nebo drahý, ten automaticky skončí ve spalovně odpadků.
Fotografování to je lov pomíjejících okamžiků, vše je zde dočasně, a díky tomu že je zde fotografie a film, tak můžeme zakonzervovat pomíjející okamžiky, problém nastává s tím, jak fotografie využívat abychom měli z fotografování užitek. Jedinou možností je si koupit doménu a zde fotky vystavit, zde narazíte na malou návštěvnost, jak udělat u stránky velikou návštěvnost, a nekupovat si reklamu to je složitá věda. Veliká návštěvnost se skládá z velikého množství maličkostí, a tak dosáhnout veliké návštěvnosti to není maličkost, hodně dělá dneska popularita fotografa, získaná nejrůznějšími způsoby. Konkurence je veliká, a tak je velmi obtížné v ní i uspět, jde o to si najít nějakou specializaci, kde není konkurence a je zájem o fotografie z této specializace. Problém nastává, že když uspějete, tak vás okamžitě začnou konkurenti kopírovat, a tím vás eliminovat, nemoc a úspěch nikdo nedokáže utajit, základem pro úspěch je vytrvalost, úspěch přichází po velmi dlouhé době, vytrvalost je otázkou pevné vůle a drogy způsobují to, že člověk nemá pevnou vůli.
Jelikož většina lidí má s drogami problémy, tak mají i problémy s pevnou vůli, proto je fotografování brzo přestane bavit, a věnují se něčemu jinému. Najít si správné priority o tom je i nalezení štěstí, většina fotografií potřebuje doplnit textem, protože jenom tak se zvedne jejich hodnota, zde je podle mě nejčastější příčina toho že jsou vaše fotografie neúspěšné, jste líní napsat k fotkám zajímavé texty, a vaše fotky jsou tak jenom polotovarem s nulovou hodnotou. Lidi už vyfotografovali mnohé, ale smrt zatím ještě nikdo nedokázal vyfotografovat, jak je to možné? Smrt totiž není objekt, a to co není objektem, to nejde ani vyfotografovat, objektiv objektivně zaznamená jenom objekty! Smrt je konec hry na život, život to je hra, ve které si mrtvá hmota hraje na to, že je živá, a smrt řekne, už bylo dost této hry, a tuto hru definitivně ukončí. Je to něco jako když dálkovým ovladačem přepnete program, a tak program skončí a začne jiný program, neustále zde končí smrtí mnohé a jiné zase se rodí, vše je zde unášeno řekou času ke svému zániku.
Všimněme si toho, že ti, co jsou nahoře, nechtějí zemřít, a ti co jsou dole, chtějí zemřít, jde tedy o to, nebýt dole, kde je jenom blbá nálada, a myšlenky na smrt. Následkem této situace je parazitující elita, která se podobá medúzám, které se stali invazním druhem, který škodí mnoho svému okolí, nadbytek v centru vytváří nedostatek daleko od centra, o tom je; ekonomika, politika, náboženství, školství, věda, umění, doprava, zdravotnictví atd. Jako dítě jsem začal hrát šachy a fotografovat, tím se rozvíjela moje genialita, a tak jsem se stal nejgeniálnějším člověkem současnosti, prioritou v současnosti je investování, každý člověk v konzumní civilizaci od narození do smrti musí investovat hodnoty do mnohého, pokud chybně investuje, tak za to ekonomicky a psychicky potrestán jistě je. K napsání tohoto zamyšlení mě inspirovalo hledání ideální fotoaparátu, nabídka je veliká a každý fotoaparát má svoje výhody a nevýhody.
Většina fotoaparátů to jsou většinou vylepšené staré verze fotoaparátu, amatéři chtějí malé lehké fotoaparáty a profesionálové chtějí veliké fotoaparáty, většinou platí, že velmi lehký malý fotoaparát, je i velmi poruchový, protože je zde vše z levné umělé hmoty. Jak najít fotoaparát který je na vrcholu? Zajímejte se o stabilizaci, chtějte moderní stabilizaci, která dokáže stabilizovat vaše fotky, zastaralé fotoaparáty mají problémy s moderní stabilizací, a tak jsou potom vaše fotky neostré, k čemu je vám veliké rozlišení na velikém snímacím čipu, když je fotka neostrá? Moderní fotoaparáty to je dneska složitá technika a inteligentní programy. Většina profesionálů nejvíce používá teleobjektiv, a právě zde je nejvíce problémů se stabilizací! Teoreticky je možné pomocí velmi krátkých časů dosáhnout větší ostrosti, jenže je to vždy na úkor citlivosti, takže si moc nepomůžete. Podle mě fotoaparáty, u kterých se mění objektivy, nemají už budoucnost, a nahradí je fotoaparáty, u kterých nejdou měnit objektivy. Takže až budete investovat čas nebo peníze do věcí nebo služeb, tak si položte otázku, a je to do čeho investuji na vrcholu?
Podívejme se třeba na politické volby, mnoho let jsme investovali svoji důvěru do bezcharakterních kariéristů, co nás zklamali, poučte se z krizového vývoje v politice, a požadujte politiky, co jsou na výkonovém vrcholu, a odmítněte konečně volit staré a nemocné politiky. Moderní doba si žádá moderní techniku, když slova nestačí tak je třeba použít fotky nebo video a zde už budete potřebovat moderní techniku, nabídka je veliká a je těžké se v ní vyznat. Jde o to si ujasnit priority, jiné priority má profesionál a jiné priority má amatér, profesionál nekouká na cenu a velikost svého vybavení, amatér kouká na cenu a velikost vybavení, někde uprostřed je amatér, co si hraje na profesionála. Fotografování a filmování je spojeno s mnoha problémy a velikými nároky na čas a peníze, následkem je že jenom málo lidí se věnuje fotografování a filmování. Lidi hledají něco, co je bez problémů a nemá to nároky na čas a peníze, tím se dostávají do začarovaného kruhu chybných závislostí, a tak mají blbou náladu.
Vše je dneska o prioritách, jsi tím, jaké máš priority, buď tím, čím skutečně jsi a nesnaž se být tím, čím nejsi, pokud máš na něco talent tak se snaž, aby v tobě ten talent zakořenil, a tak ses zde měl dobře. Nehledej zaručený zázračný návod, jak být úspěšný a bohatý, tak to zde nefunguje, vše je zde hra a ten kdo porušuje pravidla ten je za to potrestán. Proč se zde porušují pravidla hry? Pravidla se porušují, protože zde není strach z trestu, podívejme se do přírody, zde ten, kdo porušuje přírodní pravidla, je okamžitě potrestán smrtí. Na lidi platí jenom vojenská diktatura, ve které je přídělový systém potravin a oblečení, na hrubý pytel se přeci dávají hrubé záplaty, lidí je zde už globálně jako much, a sociální systém je třeba nahradit asociálním systémem, ve kterém ten, kdo nepracuje, ten nejí.
Dosud se dosahovalo velikého rozlišení skládáním z mnoha fotek v počítači, zde byl problém, pokud se na snímku něco pohybovalo, dneska se to řeší programově ve fotoaparátu tím, že se pohybuje čip, a tak se vytvoří veliké rozlišení, na snímky s bleskem tedy můžete zapomenout. Veliké rozlišení klade i veliké nároky na počítač a monitor, navíc využití u tak obrovského rozlišení snímku je stejně minimální, z vlastních zkušeností bych řekl, že 18 Mpix bohatě na vše dostačuje, a přístroj s tímto rozlišením si může dovolit i chudý fotoamatér. Pokud fotíte na velikou citlivost bez těžkého stativu tak stejně je vám veliké rozlišení k ničemu! Obrazně mě ta honba za velikým rozlišením připadá jako honba za auty, co jedou velikou rychlostí a jsou drahá. Nejhorší je situace u telefonů, kdy zde na miniaturních čipech je obrovské rozlišení, aby to reklamě vypadalo, že ten telefon dokáže nahradit zrcadlovku. Je třeba se už konečně dohodnout na tom, jaké maximální rozlišení budou mít mobily a zrcadlovky.
Pro mobily bych stanovil maximum 5 Mpix, kompakty, kde nejde vyměnit objektiv maximum 12 Mpix, a pro formát čipu APS-C maximum 18 Mpix, pro Full-frame maximum 36 Mpix, pro středoformátové zrcadlovky maximum 50 Mpix. Lepší fotky dělá lepší nastavení fotoaparátu, pokud drahý fotoaparát chybně nastavíte tak z něj budete mít špatné fotky. Většina začátečníků fotografuje vše jenom na automatiku a používají hodnoty nastavené od výrobce, při koupi si nastavili akorát čas a jazyk. Místo investování do velmi drahého fotoaparátu s drahým příslušenstvím se raději naučte správně nastavit fotoaparát a potom správně upravit fotky v počítači. U fotoaparátů platí to, že čím více se nějakého fotoaparátu vyrobí, tím více je ten fotoaparát i levnější, ty nejdražší fotoaparáty se logicky vyrábějí jenom ve velmi malém množství. Častým problémem je u levných fotoaparátů nekvalitní optika a nekvalitní snímací čip, fotky z těchto levných fotoaparátů jsou natolik špatné, že jim už nic nepomůže.
Dobrý fotoaparát má i dobrý hledáček, který se přikládá k oku, zde je už dlouho spor o to, jestli je lepší mít bezzrcadlovku, nebo zrcadlovku? V poslední době se těší veliké oblibě malé a lehké zrcadlovky, výhodou zrcadlovek je to že se vám nevybíjí zbytečně baterie, a tak nafotíte více snímků, problém zde nastává u filmování a rychlého snímání u sportu. Profesionálové používají veliké zrcadlovky, aby se odlišili od amatérů, a zákazníci je brali vážně, a dobře jim za jejich práci zaplatili, obzvláště profesionálně vypadáte s velikým drahým teleobjektivem, mnohdy si i profesionálové lehají na zem, a fotí z podhledu, to je už vrchol jejich divadelního představení.
Moderním dogmatem většiny profesionálů je stisknout spoušť a udělat hodně fotek za sebou a potom vybrat tu nejlepší, tím si ničí fotoaparát a vybíjejí baterku, taky je jejich paměťová karta brzo i zaplněná, pokud fotí vše do RAW. Takže nakonec vám doporučuji fotoaparát Panasonic Lumix DMC-FZ300 je to fotoaparát odolný proti dešti, a má kvalitní; hledáček, displej, snímač, optiku, ergonomii, to vše za malou cenu, díky tomu že je už dlouho na trhu, a tak cena konečně klesla. Dokonalá fotka není o tom, že máte drahou fotografickou techniku, a platíte si drahé fotomodelky, to je jenom ubohá komerce, která je zde dočasně, čas má dost času na to, aby eliminoval vše, co je nedokonalé. Nestačí být tam, a vyfotografovat to! Jde o to nemyslet, ale vědět, jak to vyfotografovat, fotografování je jako vaření jídla, nestačí umět vařit podle kuchařské knihy! Jídlo konzumentům chutná, nebo jim nechutná, stejně tak se i fotka líbí nebo se nelíbí.
Mnohé fotky jsou spojeny s krátkým okamžikem, fotograf musí být připraven na to, že bude mít málo času a pokud to nestihne tak napodruhé už tu fotku neudělá, tento problém jde řešit pomocí rychlého snímání mnoha snímků za sebou, proto drahé fotoaparáty umožňují rychlé snímání snímků za sebou. Dokud zde nebyli digitální fotoaparáty, tak většina fotek vznikala na kinofilmu, to byl klasický standart po mnoho let. S příchodem digitálních fotoaparátů se začalo používat mnoho rozdílných snímacích čipů, zde platí pravidlo, čím lepší fotky čip vytváří, tím více je tento čip i dražší a většinou je i dražší optika pro fotoaparát. Většinou platí, že pokud má fotoaparát možnost měnit objektivy tak je v něm i drahý snímací čip, pro amatéry dostačují bohatě fotoaparáty, u kterých nejde měnit objektiv, tyto fotoaparáty ale neumí dobře fotit za špatných světelných podmínek, protože mají levné snímací čipy. Většina lidí si při koupi fotoaparátu stanovuje cenový strop, který potom i určuje kvalitu fotoaparátu. Zlatým středem se dneska stávají bezzrcadlovky, zde máte k dispozici; vysokou kvalitu, malou velikost, dostupnou cenu.