Vaše aktualizace probíhá, od této chvíle to přebíráme my

Spustil jsem dneska Windows 11 instalaci na PC z nově vytvořeného USB flash disku a ke konci instalace na mě vyskočila věta. Vaše aktualizace probíhá, od této chvíle to přebíráme my. Zajímalo by mě kdo v Microsoftu vymýšlí tyto věty, je tam na to nějaký specialita? Trochu mi ta věta připomíná větu ze Star Trek. Síla je irelevantní. Odpor je marný. Chceme se zdokonalit. Přidáme vaše biologické a technologické výhody k našim. Vaše kultura se přizpůsobí, aby sloužila nám. 

Výrazy a zprávy, které se objevují během instalace operačního systému, jsou obvykle vytvářeny týmy zodpovědnými za uživatelské rozhraní a uživatelskou zkušenost ve společnosti Microsoft. Tyto týmy pracují na tom, aby uživatelská rozhraní byla informativní a přístupná pro uživatele a mohou do toho začlenit určité designové prvky nebo stylizaci, které by mohly dát dojem sci-fi nebo futuristické atmosféry. V případě, který popisujete, zpráva „Vaše aktualizace probíhá, od této chvíle to přebíráme my“ může být zvolena tak, aby uživatelé měli dojem, že Microsoft se stará o jejich počítač a že aktualizace jsou prováděny v pozadí, což má usnadnit uživatelskou zkušenost. 

Co se týká podobnosti této zprávy se zprávou ze Star Trek, může to být náhodná podobnost, nebo možná někdo ve vývojovém týmu měl rád sci-fi a rozhodl se zahrnout trochu tohoto stylu do zprávy. Společnosti často věnují pozornost detailům a designu, aby vytvořily zajímavou uživatelskou zkušenost.

Čtěte dál

PředchozíDalší