Používáte šetřič obrazovky u počítače s Windows

Někteří ani nevědí že jde v počítači zapnout šetřič obrazovky a neumí ani ve Windows najít tento málo používaný program, některé distribuce operačních systémů už ani nemají k dispozici šetřič obrazovky, protože jej považují za anachronismus. Jiní si nastavili to že místo šetřiče se jejich monitor a počítač uspí nebo přejde do stavu hibernace. Můj nový počítač odmítá přejít do stavu spánku a je ochotný jenom přejít do stavu hibernace.

Velmi oblíbené jsou ke stažení šetřiče obrazovky, kde je Matrix nebo akvárium. Počítače se mění i po fyzické stránce, zmizela mechanika na diskety, mechanika na CD a DVD, zmizelo restartovací tlačítko, zmizelo staré napojení na monitory, u tenkých notebooků zmizela i zástrčka na pevný internet atd. Šetřič obrazovky může být užitečný, pokud chcete zvýšit estetickou hodnotu svého pracovního prostředí.

Je však pravda, že s moderními displeji, které jsou méně náchylné k „vypalování“ obrazu, a s moderními možnostmi správy energie, které mohou počítač nebo monitor uspat nebo hibernovat, se šetřiče obrazovky stávají méně obvyklé. Je důležité poznamenat, že šetřič obrazovky nechrání váš počítač před fyzickým poškozením a také nešetří energii jako režimy spánku nebo hibernace.

Čtěte dál

PředchozíDalší