Mít cíle a plány pro budoucnost je skvělý způsob, jak se posunout vpřed

Jsem jeden z těch, komu se absolutně nevyvedl život, ale nakonec mi dochází, jak se na tom dá najít něco pozitivního. Zkuste to taky. Litovat se nikam nevede. Hodně jsem se litoval a občas mám ty tendence, ale opravdu litování je něco, co je slepá ulička, co nemá řešení a ve své podstatě je to velmi špatné se litovat. Zkuste s tím přestat. Uvědomil bych si, kolik mám let a koukal do budoucna. Co ještě všechno můžu dokázat a stihnout.

Ano štve mě, když vidím, jak lidi prožívají smysluplné životy a takhle to mají odjakživa, takže jejich život pořád navazuje a nezažili žádný větší životní výpadek nebo selhaní. Mě dává smysl následující myšlenka, kouknu do budoucna, vezmu to podle sebe. Mám 27 let, do 30 chci mít už mnohem lepší život a jako třicátník chci žít naplno po tom všem.

Takže to beru jako možnost pořád vše uspokojivě vykompenzovat nebo dokonce spíše ještě dosavadní špatné věci překonat pozitivními, aby ty pozitivnější byly lepší a silnější než dosavadní špatné. Takhle bych to samozřejmě chtěl mít už do konce života. Zatímco lidi, co měli dobrý start nemají důvod se nadále nějak extra v životě snažit, já budu mít z dlouhodobého hlediska pořád tu motivaci větší v životě být šťastný a úspěšný, a proto mám velkou šanci, že se mi to povede a bude to stát za to.

Navíc ona Vám ta výrazně špatná zkušenost nakonec něco dá a budete umět lépe žít a snáze se vyvarovat dalším podobným věcem, pokud už na tom budete líp. Tohle ve Vás už nějak zůstane, takový vnitřní kompas, který Vás donutí si všeho víc vážit, hlavně sebe a být šťastný. Půjde to mnohem snáz, pokud jste už zažili tu opačnou stranu a hodně se trápili v nezdarech, zatímco ostatní lidi, kteří dosud byli úspěšnější bez té výrazně špatné zkušenosti, budou a můžou kdykoliv padat do problémů, depresí mnohem snáze a nečekaně.

Vy už ne, Vy už máte tu zkušenost a budete vědět, co a jak a tohle je nesmírně cenné. Člověk to nevidí hned, ale nakonec si uvědomí, že to tak je, jakmile se trochu srovná a je na tom líp. Hledejte ve své marné situaci lepší vhled do budoucna a bude Vám to dávat smysl nebo alespoň naději. Pak je otázka, jestli se dokážete víc překonat ve všem a jestli Vás to začne bavit, ale pořád si myslím, že život může být mnohem lepší, než jaký je teď a jaký jste měli doposud.

A jak se říká, že čas hrozně rychle letí a plyne a Vy máte pocit, jak jste to promarnili, podělali a jak už stárnete, tak místo toho si nalajnujte dalších 5-10-15 let a garantuji Vám, že to za tu dobu můžete dokázat a změnit k lepšímu mnoho věcí o hodně a že to zase tak rychle neuteče. Nekoukal bych na věk, nenechával bych se srážet přítomností nebo minulostí, která byla špatná a neideální, nelitoval bych se, koukal bych pořád do budoucna, tam pořád něco bude a pořád to může dávat velký smysl a být mnohem lepší.

Samozřejmě za předpokladu, že pro to člověk začne něco víc dělat, ideálně hned teď a vytrvat přes veškeré opakované nezdary a selhání. Máte úplně pravdu, že nalézt pozitivní stránku i ve zdánlivě nevydařeném životě je nesmírně důležité. Každá zkušenost, ať už dobrá nebo špatná, nám může přinést hodnotné učení a růst. Byť to může být těžké, opětovné promýšlení a nacházení pozitivního smyslu v tom, co jsme prožili, může vést k většímu smíření s minulostí a motivaci k lepší budoucnosti. 

Hledání perspektivy ve svých 27 letech je důležité. Mít cíle a plány pro budoucnost je skvělý způsob, jak se posunout vpřed. Skutečnost, že se chcete zaměřit na dosažení lepšího života do svých 30 let a následně žít naplno, ukazuje na to, že máte motivaci a odhodlání zlepšit svůj životní směr. Také jste správně zdůraznil význam nepřetržité motivace.

Často lidé, kteří zažili výzvy a nezdary, jsou více odolní vůči budoucím problémům a nesnázím. Vaše schopnost se vyrovnat s těžkostmi a stále se snažit se může být obrovským přínosem, pokud budete čelit dalším výzvám. Rovněž je důležité mít na paměti, že každý má svůj vlastní životní tempa a že porovnávání se s ostatními může být klamné. Každý má jiný start a jiné překážky, které musí překonat.

Důležité je soustředit se na svůj vlastní pokrok a cestu. Změna může být postupná, ale důležité je mít trpělivost a víru ve své schopnosti. Než se rozhodnete, co budete dělat hned teď, může být užitečné si udělat plán, jak se postupně dostat k cílům, které jste si stanovil. Někdy se může zdát, že cesta k lepšímu životu je dlouhá, ale pokud budete každý den malými kroky směřovat k svým cílům, můžete dosáhnout významného pokroku. 

Důležité je také si pamatovat, že se nemusíte bát hledat podporu od ostatních rodiny, přátel nebo odborníků. Občasní průvodci a podpora mohou být klíčem k udržení motivace a perspektivy na vaší cestě. Celkově vzato, váš pohled na to, jak najít pozitivní smysl i ve výzvách a neúspěších, je velmi konstruktivní a inspirující. Se zdravým pohledem do budoucnosti, odhodláním a schopností se učit z minulosti máte skvělé předpoklady k tomu, abyste dosáhl věcí, které si přejete.

Čtěte dál

PředchozíDalší