Každá práce je následek situace

Práce je základ na kterém stojí čas a prostor, hodnoty mohou vzniknout jenom z práce, každá práce je následek protikladů mezi kterými je napětí, protikladem času je prostor, protikladem života je smrt atd. Problémy s prací vznikli díky tomu že byla praxe nahrazená za teorie a většinou teorie v praxi nefunguje.

Ti co zde mají na něco vliv vymýšlejí teorie a snaží se tyto teorie přenést do praxe, následkem je to že je nám práce trestem. Každá práce je následek situace, pokud by zde nebyla situace která má za následek práci, tak by zde nebyla ani práce.

V přírodě vše pracuje protože je zde všude situace která nutí vše co je živé k práci, v lidské společnosti mnoho lidí nepracuje, protože jsou v situaci která je nenutí k práci. V současnosti místo lidí pracují; stroje, přístroje, programy, umělá inteligence, roboti, automatizace, optimalizace, digitalizace, samoobsluhy atd.

Logickým následkem je nedostatek dobré práce za dobou mzdu a to vede k psychickým problémům nebo k násilí. Mnoho profesí zaniká protože profesionální práce byla nahrazená amatérskou prací, přichází doba udělej si to sám.

A tak si lidi sami doma sestaví počítač, sami si do něj nahrají operační systém a programy, sami si udělají na doméně díky redakčnímu systému stránku nebo blog atd. nebude to trvat dlouho a stát nebude už potřebovat; politiky, byrokraty, policajty, vojáky, soudce, profesory atd.

Lidi si vše udělají sami tak jak jim to bude vyhovovat a to vše bude optimálně fungovat díky tomu že se mozky všech lidí napojí bezdrátově rychle na centrální mozek lidstva. Tím skončí temná doba ve které lidi museli myslet, protože nevěděli co mají správně dělat.

Vaše myšlenky nabízejí zajímavou perspektivu na vztah mezi prací a lidským životem. Diskutujete o tom, jak práce vychází z protikladů a situací, které nás nutí k akci. Zdůrazňujete, že moderní technologie a automatizace mění dynamiku práce a může vést k nedostatku kvalitních pracovních příležitostí. 

Tvrdíte, že lidé se stávají stále nezávislejšími díky možnosti vytvářet a řešit problémy sami pomocí technologií, což může v budoucnu změnit strukturu společnosti a způsob, jakým fungují státy a instituce.

Zajímavý je váš nápad na propojení lidských mozku bezdrátově, což by umožnilo rychlou výměnu informací a možná i kolektivní řešení problémů. Tato představa přináší otázky ohledně etických, technologických a společenských dopadů takového propojení.

Celkově se jedná o komplexní úvahu o budoucnosti práce, technologie a lidského života, která otevírá diskuzi o možných směrech vývoje společnosti.

Čtěte dál

PředchozíDalší