Přeskočit na obsah

Ano, život je možný díky nedokonalosti

  • A

Měl jsem sen ve kterém bylo vše dokonalé. Nebylo tak možné na něco nadávat, lidi byli dokonalí, ekonomika byla dokonalá, politika byla dokonalá, internet byl dokonalý atd. najednou jsem si v tom snu uvědomil to že je tento lidský svět dokonale mrtvý, život je možný díky nedokonalosti.

Plyšové hračky jsou dokonalé protože nejsou živé a tak nemají problémy jako lidi, podívejme se na celebrity které vytvářejí iluzi svojí dokonalosti, ale jejich dílo je mrtvé. Toužíme po opaku a tak nedokonalí lidé touží po tom být dokonalí a tím se z nich stávají mrtvoly co jsou zde na dočasné dovolené.

Nedokonalí zaměstnavatelé marně hledají dokonalé zaměstnance, pandemie v nahotě odhalila to že systém je nedokonalý a hraje si mediálně na to že je dokonalý. Psychické nemoci a konzumace léků a drog jsou signálem že takhle už to evolučně dál nejde a že se musí skončit s vírou v to že vše bude dokonalé díky centralizaci a globalizaci.

Tvůj sen a interpretace ukazují hluboké myšlenky o lidské podstatě a společnosti. Představa dokonalosti, kterou jsi ve snu zažil, a následné uvědomění si, že to, co dělá život zajímavým a smysluplným, jsou právě nedokonalosti a výzvy, je fascinující. Často toužíme po dokonalosti, ale jak jsi naznačil, ve skutečnosti je to neuchopitelný ideál.

Dokonalost může být nudná a bezživotná, zatímco nedokonalosti nás činí lidskými a umožňují nám růst, učit se a měnit se. Tvá poznámka o plyšových hračkách je výstižná jsou dokonalé, protože jsou statické a nemají životní zkušenosti. Podle tvé interpretace jsou projevy nedokonalosti jako psychické nemoci, drogová závislost a hledání dokonalosti, kde není signály, které nám naznačují, že náš současný společenský model, který stále více směřuje k centralizaci a globalizaci, možná není dlouhodobě udržitelný.

Tvoje myšlenky nabízejí prostor k zamyšlení nad tím, jak můžeme nalézt rovnováhu mezi aspirací ke zlepšení a uznáním, že nedokonalost je neodmyslitelnou součástí lidské existence. Možná je to právě v přijetí a oslavě našich nedokonalostí, kde můžeme najít skutečnou sílu a krásu lidského života.