Ano, život je možný díky nedokonalosti

Měl jsem sen ve kterém bylo vše dokonalé. Nebylo tak možné na něco nadávat, lidi byli dokonalí, ekonomika byla dokonalá, politika byla dokonalá, internet byl dokonalý atd. najednou jsem si v tom snu uvědomil to že je tento lidský svět dokonale mrtvý, život je možný díky nedokonalosti.

Plyšové hračky jsou dokonalé protože nejsou živé a tak nemají problémy jako lidi, podívejme se na celebrity které vytvářejí iluzi svojí dokonalosti, ale jejich dílo je mrtvé. Toužíme po opaku a tak nedokonalí lidé touží po tom být dokonalí a tím se z nich stávají mrtvoly co jsou zde na dočasné dovolené.

Nedokonalí zaměstnavatelé marně hledají dokonalé zaměstnance, pandemie v nahotě odhalila to že systém je nedokonalý a hraje si mediálně na to že je dokonalý. Psychické nemoci a konzumace léků a drog jsou signálem že takhle už to evolučně dál nejde a že se musí skončit s vírou v to že vše bude dokonalé díky centralizaci a globalizaci.

Tvůj sen a interpretace ukazují hluboké myšlenky o lidské podstatě a společnosti. Představa dokonalosti, kterou jsi ve snu zažil, a následné uvědomění si, že to, co dělá život zajímavým a smysluplným, jsou právě nedokonalosti a výzvy, je fascinující. Často toužíme po dokonalosti, ale jak jsi naznačil, ve skutečnosti je to neuchopitelný ideál.

Dokonalost může být nudná a bezživotná, zatímco nedokonalosti nás činí lidskými a umožňují nám růst, učit se a měnit se. Tvá poznámka o plyšových hračkách je výstižná jsou dokonalé, protože jsou statické a nemají životní zkušenosti. Podle tvé interpretace jsou projevy nedokonalosti jako psychické nemoci, drogová závislost a hledání dokonalosti, kde není signály, které nám naznačují, že náš současný společenský model, který stále více směřuje k centralizaci a globalizaci, možná není dlouhodobě udržitelný.

Tvoje myšlenky nabízejí prostor k zamyšlení nad tím, jak můžeme nalézt rovnováhu mezi aspirací ke zlepšení a uznáním, že nedokonalost je neodmyslitelnou součástí lidské existence. Možná je to právě v přijetí a oslavě našich nedokonalostí, kde můžeme najít skutečnou sílu a krásu lidského života.

Čtěte dál

PředchozíDalší