Ano, nejhorší je srážka s mocným a bohatým blbcem

IMG_8154

Problémem naší kultury je nadbytek zbytečných pravidel, každý kdo zde má příležitost vytvářet zbytečná pravidla, se této příležitosti chopí a následkem jeho snažení jsou nové problémy, které mají za následek blbou náladu lidí. Každá; rodina, organizace, podnik, národ, unie, program, databáze, atd. to má svoje zbytečná pravidla, obrazně mě to připomíná marný boj s plevelem na zahradě.
Je třeba rozlišit to, jestli je pravidlo zbytečné nebo není zbytečné, často se setkáváme s tím, že někdo tvrdí o zbytečném pravidlu, že prý není zbytečné. Pokud časem konečně nějaké zbytečné pravidlo zanikne, tak si můžeme být jistí, že jiné zbytečné pravidlo zase vzniklo. Častým zbytečným pravidlem je víra v tituly, pokud někdo má vysokoškolský titul, tak je zde pravidlem, že on je lepší, než člověk, který nemá vysokoškolský titul.
V minulosti jsme museli autoritám říkat soudruhu, pokud někdo odmítnul autoritám říkat soudruhu, tak byl za to potrestán, proč socialistická ideologie zavedla toto chybné pravidlo? Někdo v centru měl příležitost stvořit svaté pravidlo, a tak jí využil, nejhorší je srážka s mocným a bohatým blbcem. Proč nezavést místo oslovení soudruhu, oslovení nulo, statisticky je přeci každý jenom nulou, a tak proč bych nemohl, nadřízenému říci nulo, jde jenom o to, si na nové pravidlo u oslovení druhých zvyknout.