Přeskočit na obsah

Umělá inteligence bude globálně rozhodovat o nás bez nás

  • U

Největším problémem člověka a civilizace je selhání nastavení na automatiku, existujeme v času a prostoru kde je vše nastaveno na automatiku, je to něco jako u fotografování, kdy je amatérský fotoaparát nastaven většinou na automatiku. Jsou při fotografování situace, kdy je lepší vypnout automatiku a nastavit fotoaparát ručně. Problémem je často to že zde jsou vztahy, a to s čím máme vztah je nastaveno na automatiku a my nemůžeme u toho vypnout automatiku a nastavit to manuálně. Mnohdy je zde i možnost něco nastavit manuálně, ale zase je zde problém s tím že to neumíme manuálně nastavit.

Z lidí se stali konzumenti, co fungují automaticky, jakákoli snaha o to, aby se lidi naučili vypnout automatiku a použili manuální nastavení je naivní a marná, klasickým příkladem zde je školství, kde je vše mnoho století všude nastaveno na automatiku, a tak školství všude dělá z lidí naprogramované automaty. Nebo se podívejme na ekonomiku a politiku, která je nastavená na automatiku a jakákoli snaha o to, aby šla ekonomika a politika přepnout na manuální ovládání je naivní a marná.

Člověk je nemocný a lékař to automaticky řeší léky a nezajímá jej co je příčinou nemoci člověka, vše zde jsou příčiny a jejich následky, tak jako onemocní člověk tak onemocní i civilizace ve které člověk žije, nemoc je signál že je zde problém, který je třeba řešit jinak se to vyřeší smrtí. Často slyším já nemám pevnou vůli abych dokázal vypnout automatiku a přepnul na manuální ovládání, komu není rady tomu není pomoci.

V současnosti přichází umělá inteligence, která začne rychle měnit naši civilizaci, místo živého krále nebo prezidenta, zde bude umělá inteligence, už nebudeme chodit k volbám prezidenta nebo ke korunovaci krále, skončí veškerá svatá ideologie a politická propaganda, protože umělá inteligence bude globálně rozhodovat o nás bez nás.