června 2000 – Ve Francii byla podepsána Charte de la diversité, což byla dohoda mezi různými organizacemi, která měla za cíl podporovat rozmanitost na pracovišti a bojovat proti diskriminaci.
června 2000 – Izraelský premiér Ehud Barak a palestinský předseda Jásir Arafat se setkali na summitu v Camp Davidu za účelem vyjednávání o míru na Blízkém východě. Nicméně jednání nepřinesla dohodu a konflikt mezi Izraelem a Palestinci pokračoval.
června 2000 – Rusko a Japonsko podepsaly deklaraci o společné hospodářské činnosti na ostrově Sachalin v Tichém oceánu.
června 2000 – Na fotbalovém mistrovství Evropy (EURO 2000) se konalo finále mezi Francií a Itálií. Zápas skončil remízou 1:1 a následovalo penaltové rozstřelu, kterého se zúčastnila i kontroverzní událost, kdy italský fotbalista Francesco Totti získal červenou kartu za simulační pád. Francie nakonec vyhrála 2:1 a stala se mistrem Evropy.
června 2000 – V Severním Irsku byla provedena historicky první kontrola demontovaných zbraní ze strany irského republikánského uskupení IRA v rámci dohody z Good Friday, která měla za cíl ukončit konflikt mezi katolíky a protestanty.
června 2000 – Velká Británie se stala první zemí na světě, která legalizovala terapeutický klonování lidských embryí.
června 2000 – Mezinárodní olympijský výbor vybral Sydney, Austrálii, jako pořadatele Letních olympijských her v roce 2000. Hry se konaly od 15. září do 1. října 2000 a byly největší sportovní událostí té doby.