Přeskočit na obsah

Vše je tak jak to je, díky situaci, ve které to existuje

  • V

Naše tělo je složeno z orgánů, národ je složen z organizací, ekosystém to je nekonečné množství různorodých organizací, vesmír to je taky nekonečně mnoho různých organizací. Organizace je vždy v nějakém subjektivním času a prostoru, díky organizaci je zde pořádek a vše funguje, základem je zde vytvořit optimální pravidla a kontrolovat jejich dodržování. U náboženské organizace jsou pravidla stabilní mnoho století, u politické organizace nejsou pravidla stabilní a často se pole situace mění. Často je zde mezi organizacemi konflikt nebo válka, příčinou je to že každá organizace má svoje pravidla a odmítá se přizpůsobit cizím pravidlům. Podívejme se na epidemie, kdy nás napadají bacily a my je neumíme bacit, bacil to je taky organizace, která má svoje pravidla a odmítá přijmout cizí pravidla.

Čas má dost času na to, aby poznal, které organizace jsou hodnotné a které nejsou hodnotné, on rozhoduje, co zanikne a co nezanikne. Pokud čteme staré knihy tak nám dochází, jak se vše rychle změnilo, něco se mění pomalu a jiné se mění rychle. Mnohé dogmatické totality jednají jako by zde měli být na věčné časy a nedochází jim to, že zde jsou dočasně. Svět nemění k lepšímu; náboženství, politika, umění, móda, filosofie, podnikání, obchod atd. svět mění k lepšímu jenom vynálezy uvedené do praxe, žádná politická strana vám nezajistí to, že vám bude líp, politici jsou jenom bezcharakterní herci, co se perou o hlavní role. Máme zde mnoho nových vynálezů, ale neumíme je uvést do praxe, a tak máme blbou náladu.

Vše je tak jak to je, díky situaci, ve které to existuje, situace zde vše pomocí evoluce pomalu stvořila a má zde vše pod kontrolou. Situace může dělat zázraky, tak je zde z malého semena veliký strom a z malých myšlenek veliká kultura. Někdy je situace stabilní a jindy je nestabilní, počasí je toho dokladem. Pokud jsme ve špatné situaci tak logicky toužíme po tom, aby přišla změna a my byli v dobré situaci, ti, co jsou nahoře jsou v dobré situaci a ti co jsou dole jsou ve zlé situaci. Těžko se stoupá nahoru a lehko se padá dolů, napětí mezi protiklady je zdrojem energie, která zde se vším pohybuje a situace určuje pravidla hry. Parazit dělá vše pro to, aby mohl parazitovat, paraziti se sdružují do organizací, protože to jim usnadňuje parazitování, každá organizace je centrálně řízená pomocí informací a programů, často řízení organizace nefunguje optimálně, a tak organizace zanikne, nemoc a smrt to je zánik organizace která nefungovala optimálně.

Aby mohla vzniknout nová organizace tak musí zaniknout stará organizace, nový dům potřebuje nové pevné základy, aby nespadl díky zemětřesení, nebo jiným problémům. Základem pro každou organizaci je schopnost se přizpůsobit změnám, vše je v evolučním pohybu, a tak to co bylo v minulosti správně to je dneska chybné, proto je zde inteligence, která nám umožňuje se přizpůsobit složité situaci. Vše, co zde dnes je, to zde zítra nebude, jedinou jistotou je situace, která zde se vším manipuluje, a tak to co je dobré podporuje, a to co je špatné to eliminuje. Tak jako se nemocný opírá o hůl, tak se mocní a bohatí hlupáci opírají o myšlenky moudrých lidí, vše je dneska o kopírování, někdo vytvoří originál a netrvá to dlouho a začne se originál kopírovat a tím originál ztratí svoji hodnotu. Dobrý hospodář si umí poradit se situací ve které se nalézá jeho hospodářství, on je dobrý k tomu, co je dobré a zlý k tomu co je zlé, zazvonil zvonec a pohádky je konec.