Obrazně mi náš konzumní svět připomíná digitální fotoaparát, který nemá správné informace, a tak se fotka nepovede. Aby se fotka povedla musí se u fotoaparátu nastavit; zaostření, čas, clona, citlivost, automatika, stabilizace atd. stačí jedno chybné nastavení a fotka se nepovede! Mnohdy se technicky fotka povede ale to nám většinou nestačí, protože máme na fotky přísná měřítka při jejich výběru. Veškerá práce lidí a strojů je spojená s tím mít potřebné informace, aby se nechybovalo, s tím jistě každý souhlasí ale nikdo z lidí na světě už neví, jak to realizovat v praxi?
Problémem je zde vždy strach něco změnit, protože změny přinášejí nejistotu a problémy, podívejme se na stát, který lidem nutí neustále samé pitomosti a potom se diví tomu, že z lidí udělal pitomce! Nefunguje to, že se má změnit chudý člověk, funguje jenom to, že se má změnit stát a monopol, mnoho let se mediálně mluví o tom, že by se měl stát a monopol optimalizovat a automatizovat, ale skutek utek, protože ti, co jsou nahoře si přeci pod sebou nepodříznou větev!
Lidově řečeno, ryba smrdí od hlavy a tou hlavou jsou vždy lidi co mají díky protekci a korupci moc a bohatství, nadbytek vytváří nedostatek. Čím větší je krize tím více se odhaluje to, že otroctví je zde pořád akorát se otroctví přizpůsobilo nové situaci. Co se stane, když místo lidských otroků, zde budou stroje a programy, práce za mzdu zde nikde na světě pro lidské otroky už nebude, robot prezident bude vyznamenávat roboty a lidi se zase vrátí na stromy!