Přeskočit na obsah

Pochopte to, že se u mnohého už oprava nevyplatí

  • P

Ekonom Tomáš Havránek mě poprosil o radu, jak řešit ekonomickou a politickou krizi?

Vit Kouba

Nejsou na světě lidi tak zde není ekonomická krize, za ekonomickou krizi mohou lidi, co dělají chyby, nahradíme lidi za umělou inteligenci a autonomní roboty, vše je zde dočasným evolučním experimentem, člověk nebyl evolucí stvořen k tomu, aby žil jako pitomý dobytek v pokrytecké civilizaci!

Tomáš Havránek

Takové radikální řešení ekonomické a politické krize se nebude lidem líbit, lidi potřebují řešení, které se jim bude líbit a se kterým budou souhlasit.

Vit Kouba

Existuje pouze člověk jako egoistický subjekt, nejsou zde lidi jako objekt, to je třeba konečně pochopit, každý člověk na světě zde evolučně bojuje jenom za sebe, spolupráce je vždy a všude obchod, který se egoistickým jedincům dočasně vyplatí, pokud se spolupráce nevyplatí tak je zde snaha spolupráci rychle násilně ukončit, protože jde už o parazitování člověka na člověku.

Tomáš Havránek

Váš pohled na politiku a ekonomiku je pesimistický a můj pohled je optimistický proč vnímáte politiku a ekonomiku pesimisticky?

Vit Kouba

Nevnímám politiku a ekonomiku pesimisticky ani optimisticky vnímám politiku a ekonomiku takovou jaká objektivně je, politika a ekonomika to je jenom program a program buď funguje nebo nefunguje, pokud něco nejde už opravit, musí se to novým nahradit a dokud to nepochopíte do té doby nenajdete odpověď na to proč nefunguje mnoho tisíciletí všude politika a ekonomika.

Je pravda, že v některých případech může být oprava některých věcí finančně nevýhodná a nevyplatit se. Existuje několik faktorů, které mohou ovlivnit to, zda je oprava výhodnější než nákup nového výrobku. Za prvé, stáří výrobku může hrát roli. Pokud je výrobek již starý a blíží se ke konci své životnosti, oprava může být dočasným řešením a výrobek může brzy vyžadovat další opravy. V takovém případě by bylo pravděpodobně lepší investovat do nového výrobku, který bude mít delší životnost a bude mít nižší náklady na údržbu.

Za druhé, náklady na opravu mohou být příliš vysoké ve srovnání s cenou nového výrobku. V některých případech může být výhodnější koupit nový výrobek, protože náklady na opravu jsou tak vysoké, že se blíží nebo dokonce převyšují náklady na nový výrobek. Za třetí, dostupnost náhradních dílů může hrát roli. Pokud jsou náhradní díly těžko k dispozici nebo jsou velmi drahé, oprava může být nepraktická a výhodnější by bylo koupit nový výrobek. V každém případě je důležité zvážit všechny faktory a porovnat náklady na opravu s náklady na nákup nového výrobku, abyste mohli rozhodnout, co je nejlepší pro vaši situaci.