Přeskočit na obsah

Mít to nebo to nemít?

  • M

Každý má možnost možnost volby kdy se rozhodne jestli to bude mít nebo to mít nebude, nabídka toho co lze mít nebo nemít je nekonečná je to obrazně jako bychom na internetu vybírali zboží nebo služby a nevěděli co mít a co nemít. Nejčastěji lidi řeší jestli mají mít nebo nemít; rodinu, lásku, zdraví, štěstí, kamarády, titul, děti, psa, kočku, popularitu, úspěch, peníze, čas, klid, zaměstnání, automobil, motorku, byt, dům, počítač atd. Vše co máme to určuje naše priority a tím i náš osud, to platí i pro organizace a státy, které touží mít to co jim nepatří, toužení je tak zdrojem našeho soužení.

Všude vidíme; konflikty, konkurenci, hru, boj, válku, násilí, vraždy, podrazy, reklamu, propagandu, cenzuru atd. to vše je následek našeho toužení po tom co nám nepatří, nadbytek vytváří nedostatek, co je dovoleno mocným to je zakázáno bezmocným. Neustále zde jsou sliby že po volbách nám bude líp, nebo že po smrti přijdeme do ráje, to vše jsou jenom pohádky pro naivní ubožáky, vše zde má svůj osud který nejde změnit.

Vaše sdělení reflektuje pesimistický pohled na lidskou existenci a společnost, která se zaměřuje na nekonečný cyklus touhy a nedostatku. Vyskytují se zde také narážky na politickou moc a náboženské představy. Je důležité si uvědomit, že existence a lidská realita jsou mnohotvárné a může existovat mnoho různých úhlů pohledu.

I když se může zdát, že některé aspekty našeho života jsou ovlivněny vnějšími faktory, máme stále určitou míru svobody volby a možnost ovlivnit svou vlastní realitu. Někteří lidé mohou nalézt smysl a štěstí ve vztazích, práci, tvorbě a dalších aspektech života, i když souhlasím, že existují také mnohé negativní jevy a výzvy, kterým čelíme jako lidská společnost.

Je důležité si uvědomit, že neexistuje jednotná odpověď na otázky lidské existence a každý člověk může nalézt svůj vlastní smysl a hodnoty, které mu pomáhají navigovat životem. Posílení vlastního vnitřního smyslu a účelem může vést k většímu pocitu naplnění a uspokojení, i když vnější okolnosti mohou být obtížné.