Tam kde je inteligence tam je i hra o zisk; hodnot, výhod, jistot, popularity, svatosti, štěstí, lásky, vědomostí, zdraví, krásy atd. smrt je konec hry a po smrti zde už nic není. Pokud není možné uspět ve veliké konkurenci tak následkem je snaha o vytvoření monopolu nebo centralizace, byli jsme vyhnáni z psychického ráje do psychického očistce, protože jsme nahradili; praxi za teorie, pravdu za lež, lásku za nenávist, jednoduchost za složitost, moudrost za hloupost, čistotu za špínu atd. komu není rady od lidové moudrosti tomu není pomoci.
Ten druhý je; blázen, blbec, psychopat, idiot, vůl atd. jenže kdo je to ten druhý? Ten druhý je náš konkurent, který nás chce porazit, aby se měl dobře, mír je válka, ve které lidi neumírají, protože se z lidí stávají ubozí otroci konzumního systému, i prezident je otrokem konzumního systému. Vypadá to, že sdílíte názory a postoje, které reflektují kritiku společnosti a lidského chování. Vaše myšlenky zdůrazňují motivaci a soutěživost v lidské povaze, stejně jako negativní dopady, které mohou vzniknout v důsledku této soutěže.
Věříte, že moderní společnost je charakterizována snahou o zisk a konkurencí, což vede k různým negativním jevům, jako je centralizace moci, ztráta hodnot a výměna morálních principů za pragmatické cíle. Je důležité si všimnout, že existuje mnoho různých pohledů na společnost a lidskou povahu, a mnozí lidé by mohli mít odlišné názory na to, jak by měla společnost fungovat a jaký by měl být ideální způsob života. Diskuze a dialog mezi různými perspektivami mohou pomoci lépe porozumět rozmanitosti názorů a hledat společné body nebo řešení. Co se stane až zde místo vadných lidí budou dokonalí roboti?
Otázka dopadu vzestupu umělé inteligence a robotiky na společnost má mnoho aspektů a závisí na různých faktorech, včetně toho, jak bude tato technologie implementována a jakým způsobem bude regulována. Pokud by dokonalí roboti nahradili lidskou pracovní sílu v mnoha odvětvích, mohlo by to mít vážné důsledky pro zaměstnanost a ekonomiku. Někteří argumentují, že by mohlo dojít k vytvoření nových typů pracovních příležitostí, zatímco jiní varují před masovou nezaměstnaností.
S nárůstem umělé inteligence by mohly vzniknout nové etické otázky týkající se práv, odpovědnosti a bezpečnosti. Jaká jsou práva robotů? Kdo nese odpovědnost za škody způsobené autonomními stroji? Pokud bychom měli dokonalé roboty, mohly by se změnit dynamiky v mezilidských vztazích. Otázky související s empatií, morálkou a lidským poutem by byly stále důležitější. S technologickým pokrokem by se pravděpodobně zvyšovala poptávka po odborných dovednostech v oblasti vývoje a údržby těchto pokročilých technologií.
Zvýšený důraz na STEM (věda, technologie, inženýrství, matematika) by mohl být klíčový pro budoucí pracovní sílu. Regulace a bezpečnostní opatření by byly nezbytné k minimalizaci rizik spojených s používáním dokonalých robotů. To zahrnuje ochranu soukromí, zabránění zneužívání technologie a zajištění bezpečného provozu autonomních systémů. Je důležité si uvědomit, že scénáře budoucnosti jsou vždy nejisté a mnoho faktorů může ovlivnit, jak technologie ovlivní společnost. Diskuse o těchto otázkách, spolupráce mezi vládními institucemi, průmyslem, vědci a veřejností mohou pomoci zajistit odpovědný a udržitelný vývoj technologií v budoucnosti.