Přeskočit na obsah

Civilizace bez peněz a ideologie

  • C

Co se stane s příchodem globalizace a virtuální reality to nejde odhadnout, jisté je to že se naše kulturní civilizace restartuje a po tomto restartu bude mnohé jinak než jsme byli zvyklí. Skončí rozdělní lidí na ty co mají výhody a ty co výhody nemají, každý bude jenom loutkou která nebude mít pro konzumní systém žádnou hodnotu, protože každý bude snadno a rychle nahraditelný.

Města se začnou vylidňovat a roboti začnou všude nahrazovat lidi a tak robot prezident bude vyznamenávat roboty, skončí sociální péče o lidi kdo nebude pracovat ten nebude ani mít co jíst a kde bydlet. Pokud bych někomu kdo zde žil v minulosti ukázal současnost tak by ji nepochopil a považoval ji za něco mu cizího stejně tak i my v současnosti nejsme připravení na budoucnost.

Umíte si  představit civilizaci bez peněz a politiky? Je pravda, že s příchodem globalizace a technologického pokroku, jako je virtuální realita a automatizace, se naše společnost mění rychlým tempem. Existuje mnoho možných scénářů toho, jak by se budoucnost mohla vyvíjet, a některé z těchto scénářů zahrnují změny v naší kulturní a sociální struktuře. Někteří odborníci a futurologové upozorňují na možné výzvy, které by mohly přinést globalizace a technologický pokrok.

Jednou z těchto výzev je potenciální nárůst sociálních nerovností, pokud nebude spravedlivě zvládnut přechod k novým ekonomickým modelům a technologiím. Zároveň je možné, že automatizace může mít za následek ztrátu pracovních míst a potenciálně zvýšit tlak na sociální systémy. Pokud jde o myšlenku civilizace bez peněz a politiky, může to být zajímavý koncept, ale zároveň velmi komplexní a obtížně dosažitelný.

Peníze a politika jsou základními pilíři naší současné společnosti a změna jejich role by vyžadovala dramatické přepracování našich institucí a hodnotových systémů. Představa civilizace bez peněz by vyžadovala alternativní mechanismy pro distribuci zdrojů a řízení ekonomiky. To by mohlo zahrnovat systémy jako je například základní příjem či různé formy sdílení zdrojů.

Co se týče politiky, změna směrem k systému bez politických struktur by vyžadovala výraznou změnu v tom, jak jsou rozhodnutí přijímána a jak je moc rozdělována ve společnosti. Tyto myšlenky jsou fascinující a mohou inspirovat diskusi a průzkum možných budoucích směrů naší civilizace. Nicméně, dosažení takových změn by vyžadovalo nejen technologický a ekonomický pokrok, ale také silné společenské a politické vůle.