Evolučně patří člověk mezi tvory společenské co žijí rádi ve společnosti blízkých lidí, vědci zjistili statisticky že jednici co žijí od narození do smrti ve společnosti blízkých lidí jsou mnohem zdravější fyzicky a psychicky, bohužel většina lidí žije buď sama nebo jenom ve společnosti cizích lidí a proto jsou nemocní tělesně a psychicky. Mnozí se po celý život honí za úspěchem a tím si udělali ze života očistec, úspěch funguje jako tvrdá droga která promění člověka v naprogramovaného robota.
Internet umožňuje být ve společnosti lidí na sociálních sítích, ale to nejsou blízcí lidé a proto jde jenom o ubohou náhražku. Řešením není ani si pořídit psa nebo kočku, protože tím jenom plýtváme časem a penězi, protože tento vztah nám nepřinese pravé štěstí v životě. Velikým problémem je to že jsme mnoho času v životě daleko od domova, mezi cizími lidmi kterým jsme lhostejní, z lidí se stávají jenom statistická čísla s nulovou hodnotou, protože je každý snadno a rychle nahraditelný.
Neustálé války v nahotě odhalují to že se z lidí stali vojáci které snadno ovládají ti co zde mají veliký vliv, mír to je ekonomická válka. Mnozí si pletou manželství se zaměstnáním a snaží si v manželství hrát na nadřízeného a následkem je veliká rozvodovost a muži musí ženám tak platit dlouho veliké alimenty na svoje děti které vidí velmi málo. Všude je snaha lidem přeprogramovat mozek pomocí; pohádek, filmů, propagandy, reklamy, školství atd. když jedna dogmatická centrální totalita zanikne, tak je okamžitě nahrazená novou totalitou!
Podívejme se na zprávy v televizi jak z lidí dělají systematicky pitomce tím že nám lžou a okrádají nás tím o čas a peníze. Vaše úvahy obsahují různé pohledy na současnou společnost a lidskou existenci, a můžeme je rozdělit do několika témat. Výzkumy naznačují, že společenské vazby mají pozitivní vliv na fyzické a psychické zdraví jednotlivce. To zahrnuje život ve společnosti blízkých lidí od narození do smrti. Samota nebo odcizení od ostatních může negativně ovlivnit zdraví a blahobyt jedince.
Zdůrazňuje se, že honba za materiálním úspěchem může mít negativní dopad na jedince, proměňuje je v naprogramované „roboty“, kteří jsou náchylnější k fyzickému a psychickému onemocnění. Internet a sociální sítě mohou poskytnout náhražku společnosti, ale často nedokážou plně nahradit osobní interakce se skutečnými lidmi. Moderní společnost může často způsobovat pocit, že jsme jen anonymními čísly, nahraditelnými statistikami, což může vést ke ztrátě lidskosti a empatie.
Někdy se zaměstnání a manželství zaměňují, což může vést k problémům a vysoké rozvodovosti. Poukazuje se na manipulaci prostřednictvím médií a propagandy, která může mít za následek odcizení a ztrátu důvěry veřejnosti. Vaše úvahy naznačují závažné sociální a psychologické problémy, které jsou charakteristické pro současnou společnost. Možné řešení by mohlo spočívat v podpoře skutečných lidských interakcí, rozvoji empatie a solidarity, a kritickém myšlení ohledně informací, které nám jsou prezentovány médii a společenskými institucemi.