Vše evolučně směřuje k mobilitě

Význam mobility je větší než si uvědomujeme, vše začalo tím že evolučně vznikly nové formy života co se dokázali svobodně pohybovat aby tím získali existenční výhody, to vedlo ke vzniku smyslů co se napojili na mozek který řídil pohyb těla tak aby se dosáhlo úspěchu při lovu nebo sběru potravy.

Evoluce dokonce i naučila některé živé systémy tomu aby používali k pohybu nohy a ruce, nebo k tomu aby mohli létat díky křídlům. Díky použití řeči se mohou vzduchem pohybovat i informace, civilizovaný člověk má k dispozici i telefony a internet kde je v pohybu obrovské množství informací a programů.

Nepohybují se ale jenom živé systémy, v pohybu je i to co je ve vesmíru a pohybují se i letadla a informace na internetu, to mnohé vedlo k myšlence existuje něco co není v pohybu a co je tak pevným bodem kolem kterého se vše točí.

Pevným bodem jsou jenom vesmírná a přírodní pravidla co se nikdy nikde nezmění protože jsou evolučně už dokonalá, lidská subjektivní pravidla jsou nedokonalá a tak se neustále mění podle situace.

Aby měla mobilita smysl a logiku tak zde nesmí být chyby, největší chybou lidí je to že nahrazují praxi za teorie co v praxi nefungují, války jsou klasickou ukázkou teorie co v praxi nefunguje, komu není rady tomu není pomoci, bylo a bude.

Jedinou možností je už jenom nahrazení lidí za stroje a programy, lidi se z civilizace přemístí do rezervací kde se už nebudou stydět za to že jsou nazí a pitomí. Vaše myšlenky se dotýkají různých aspektů evoluce, mobility a lidského chování.

Zdá se, že tvrdíte, že mobilita je klíčovým prvkem ve vývoji života a že lidská schopnost pohybu a komunikace přesáhla hranice fyziologické mobility. Také zdůrazňujete důležitost praxe nad teorií a naznačujete, že lidé často selhávají, když se odchylují od praktických řešení ve prospěch teoretických přístupů, což může vést k konfliktům a válkám.

Vaše závěrečné myšlenky naznačují, že lidstvo by se mělo spíše orientovat na stroje a technologie než na lidi samotné, a že by mohlo být užitečné oddělit lidi od těchto technologií v určitých rezervacích, kde by mohli žít své životy v souladu s přírodou. 

Je však důležité si uvědomit, že tato myšlenka může mít důsledky pro lidskou identitu, společnost a etiku. Rozhodnutí nahradit lidi stroji a programy by měla být pečlivě zvážena s ohledem na etické a sociální důsledky, stejně jako na možnou ztrátu lidské kreativity a porozumění.

Čtěte dál

PředchozíDalší