Přeskočit na obsah

Rok 1927

  • R

Rok 1927 byl významným rokem v historii světa. Zde je několik významných událostí, které se staly v roce 1927:

  1. První přímý televizní přenos: 26. ledna 1927 byl proveden první přímý televizní přenos z Washingtonu D.C. do New Yorku. Přenos provedl Philo Farnsworth, který vyvinul systém elektronické televize.
  2. Transatlantický let: 20.-21. května 1927 uskutečnil americký letec Charles Lindbergh první samostatný a nezastávkový transatlantický let z New Yorku do Paříže. Tento historický let trval 33 a půl hodiny a Lindbergh byl za něj oceněn Orteigovou cenou.
  3. Zakládání filmových studií: V roce 1927 bylo založeno několik slavných filmových studií, která měla zásadní vliv na vývoj kinematografie. Například v květnu 1927 bylo založeno filmové studio Warner Bros., které se později stalo jedním z největších filmových studií v Hollywoodu.
  4. Zakládání politických hnutí: V roce 1927 byla založena Komunistická strana Číny, což bylo významné politické hnutí, které mělo zásadní vliv na budoucí vývoj Čínské lidové republiky.
  5. Populární kultura: V roce 1927 byl vydán první díl slavného komiksu Mickey Mouse od Walta Disneyho. Tento komiks později vedl k vytvoření celovečerního animovaného filmu a k rozvoji Disneyho imperia.
  6. Fungování prvního prototypu televizoru: V roce 1927 byl poprvé předveden funkční prototyp televizoru s elektrostatickým obrazem a s ozvučným zařízením.
  7. Velká povodeň na Mississippi: V roce 1927 postihla oblast Mississippi velká povodeň, která byla jednou z největších povodní v dějinách Spojených států. Tato povodeň způsobila velké škody na majetku a zemědělských oblastech a měla dlouhodobé sociální a ekonomické dopady.