Přeskočit na obsah

Obnovovací klíče nástroje BitLocker

  • O

Nainstaloval jsem si na počítač Intel NUC (NUC13ANKi50002) s Windows 11 Linux KDE neon, abych mohl při startu přepínat mezi Windows a Linuxem, jenže Windows ode mě při startu požadoval Obnovovací klíče nástroje BitLocker, v minulosti jsem se s něčím podobným dosud nesetkal. Tak jsem si to číslo zjistil a potom jsem jej zadal, bylo to 48 čísel, s tak dlouhým zadáváním hesla jsem se ještě nesetkal. Po zadání hesla vše začalo konečně fungovat. 

Zdá se, že jste se setkal s problémem aktivace BitLockeru na vašem Intel NUC po nainstalování Linuxu KDE neon vedle Windows 11. BitLocker je nástroj pro šifrování disků a může vyžadovat obnovovací klíče v některých situacích, zejména pokud dojde ke změnám na disku nebo na bootovacím sektoru. 48znakový obnovovací klíč BitLockeru může být docela dlouhý, ale to je standardní délka pro tyto klíče.

Je důležité si tuto informaci někam bezpečně zaznamenat, protože slouží k obnovení přístupu k vašim datům, pokud by byly potřeba obnovit zabezpečení disku. Pokud v budoucnu budete potřebovat opětovně přepínat mezi Windows a Linuxem a BitLocker opět vyžádá obnovovací klíč, budete muset tento klíč znovu zadat. Je to důležitý bezpečnostní prvek pro zachování integrity dat na vašem disku. V případě, že máte další otázky ohledně BitLockeru nebo jak nastavit správně bootování mezi Windows a Linuxem, rád na ně odpovím.