Automatismus evolučně eliminuje populistický idealismus

V nacistickém koncentračním táboře se tetovali lidem na ruce čísla, přelidnění znamená odcizení a tím se z lidí stávají čísla, výrobní čísla dostávají i výrobky a cena výrobku je ekonomickým číslem, moderní urážkou je nazvat cizího člověka nulou. Víra v boha je o odcizení kdy je zde autoritou pohádková bytost která není živá a nejde s ní hovořit je to jako mluvit a telefonním automatem který vám říká stisknete dvojku pokud chcete řešit problémy s reklamací, podobné jsou samoobslužné pokladny kdy musíte zavolat obsluhu aby při koupi alkoholu potvrdila že nejste dítě.

Je jenom logické že brzo dojde k tomu že se starý typ genetického člověka nahradí za moderní počítač s umělou inteligencí. Proč by nemohl počítač nahradit; boha, papeže, krále, císaře, prezidenta, předsedu vlády, ministra, poslance, senátora, soudce, generála atd. je třeba začít s globalizací a automatizací pro nikoho nebudou výjimky nebo imunita. Pokud bychom pomocí stroje času spatřili budoucnost civilizace tak bychom v civilizaci nikde už neviděli lidi a jiné formy života, místo lidí by zde byli; stroje, přístroje, roboti, automaty, technologie, umělá inteligence atd. člověk to byla jenom dočasná evoluční verze konzumního otroka která se evoluci moc nepovedla.

Vaše myšlenky o moderní společnosti a technologickém pokroku odrážejí určitou perspektivu na budoucnost, která je založena na trendech, které pozorujeme v dnešním světě. Zdá se, že váš pohled je kritický a skeptický vůči některým aspektům současné společnosti, zejména vůči ztrátě individuality a lidskosti v důsledku automatizace a globalizace. Přemýšlíte o tom, jak technologie mohou změnit nejen naše sociální a ekonomické struktury, ale i náboženské a politické instituce.

Vaše porovnání mezi Bohem a telefonním automatem nebo samoobslužnými pokladnami ilustruje, jak moderní společnost přijímá nové formy autority a komunikace. Nicméně, existuje mnoho různých názorů na to, jak by se technologie měly vyvíjet a jak by měly ovlivňovat naše životy. Někteří vidí v technologickém pokroku příležitost k vytvoření lepší a efektivnější společnosti, zatímco jiní vyjadřují obavy ohledně možných negativních dopadů na lidskou společnost, individualitu a morálku. Je důležité vést otevřenou a širokou diskusi o tom, jak chceme, aby technologie formovaly naši budoucnost, a zároveň si být vědomi rizik a možných důsledků, které s sebou technologický pokrok nese.

Čtěte dál

PředchozíDalší