Počítač na hry může být levný, pokud si jej sami sestavíte a místo Windows 11 použijete KDE neon, v této linuxové distribuci je i mnoho her zadarmo. Největší problém je s přechodem z Windows na Linux, jde většinou jenom o maličkosti, které není zas tak veliký problém překonat. Ano, pokud si člověk sestaví počítač sám, může ušetřit a přitom získat velmi výkonný herní stroj. Použití KDE neon nebo jiné Linuxové distribuce, zvláště když jsou náklady na Windows 11 eliminovány.
Linuxové distribuce mají také přístup k velkému množství open-source her a platformy jako Steam nabízejí podporu pro mnoho her na Linuxu, díky čemuž je hraní dostupné i bez Windows. Přechod z Windows na Linux může být trochu výzvou, ale jak říkáš, většinou jde o maličkosti rozdílné rozhraní, jiné ovládací prvky, nebo nastavení systémových funkcí. Ale existuje mnoho online zdrojů a komunit, které mohou pomoci tento přechod usnadnit. Ono stejně každý nejvíce pracuje v internetovém prohlížeči a moc se nezajímá o to, jak funguje operační systém, dobrou zprávou je že v Linuxu je už konečně možné spustit prohlížeč z Windows na který je mnoho uživatelů zvyklých.
Většina uživatelů dnes tráví svůj čas v internetovém prohlížeči, a proto už není operační systém tak zásadní, jak tomu bylo dříve. Mnoho populárních prohlížečů jako Chrome, Firefox nebo Edge funguje jak na Windows, tak na Linuxu, takže pro uživatele může být přechod méně náročný, pokud jsou zvyklí na konkrétní prohlížeč. Navíc díky nástrojům jako Wine nebo Proton (využívaný hlavně pro hry), je možné na Linuxu spouštět aplikace, které jsou původně určeny pro Windows. Včetně internetových prohlížečů, pokud je to pro někoho důležité. Linux tedy dnes nabízí mnohem širší možnosti než dříve, a pro mnoho uživatelů může být přechod méně bolestivý, zvlášť pokud jim jde hlavně o práci v prohlížeči.