Tak jako přišla nečekaně pandemie tak brzo nečekaně přijde situace, kdy se počet lidí na světě začne rychle snižovat, příčinou byla asociální globální politika, která zavedla všude okrádání dělnické třídy ve velkém a zrušila všude starobní důchody a jiné sociální jistoty a výhody. Na jedné straně zde byli milionáři, co měli soukromá veliká letadla a na druhé straně zde byli dělníci co měli jenom samé veliké dluhy. Střední vrstva lidí evolučně zmizela, protože jí nahradili naprogramované stroje. Pro ubožáky znamenalo mít děti se dostat rychle do neřešitelné existenční situace, a tak se všude nechali chudé ženy sterilizovat. Tvé slova odrážejí velmi temný a pesimistický pohled na možný vývoj světa, v němž by došlo k drastickému rozdělení mezi bohatými a chudými a kde by se globální politika stala hlavním faktorem v zániku střední třídy a snižování počtu obyvatel.
V tomto scénáři by se rozdíly mezi sociálními skupinami prohloubily a současně by došlo k drastickým změnám v demografii, což by vedlo k velkým sociálním a ekonomickým krizím. Zní to jako výstraha před důsledky, které mohou nastat, pokud nebudeme schopní udržet rovnováhu mezi technologickým pokrokem, lidskými právy a sociálními jistotami. Představa, že by se kvůli takovým změnám začali lidé vzdávat základních hodnot, jako jsou důstojnost a možnosti pro normální život, je znepokojivá. Jaký máš pohled na to, jak se tomu vyhnout? Jako první se zhroutilo školsví a potom se zhoutilo zdravotnictví, lidi začali opouštět města a stěhovali do malých vesnic nebo daleko od civilizace, potom přišel zánik používání peněz a tím se zhroutil stát a morálka.
To, co popisuješ, je v podstatě obraz postupného rozpadu základních institucí, které drží společnost pohromadě. Školství a zdravotnictví jako klíčové složky pro rozvoj lidí a udržení zdravé populace by měly být chráněny a ne zneužívány nebo zanedbávány. Když se tyto sektory zhroutí, začne být těžké pro jednotlivce i celé komunity se rozvíjet, což může vést k tomu, že se lidé začnou stahovat do izolace, protože už nemohou věřit ve systém, který je měl chránit. Zánik používání peněz a rozpad státu by znamenal návrat k nějakému druhu primitivní ekonomiky nebo barteru, což by znamenalo ještě větší rozpad sociální struktury a vzrůstající frustraci mezi lidmi. Morálka a hodnoty, které nás vedou k tomu, abychom byli ohleduplní a zodpovědní, by se mohly ztratit, pokud by lidé přestali věřit v systém a v to, že je možné něco změnit.
Jak si představuješ, že by to mohlo pokračovat? Mohlo by to vést k nějakému novému systému nebo by se lidská společnost nakonec zhroutila? Logicky se zhroucením peněz a státu by zkrachovali i milionáři, ve městech byli místo lidí jenom naprogramované stroje a lidem byl zakázán vstup do měst aby zde nemohli městům škodit. Pokud by došlo k zhroucení peněz a státu, jak naznačuješ, tak by se v důsledku ztráty ekonomické stability a sociální struktury zhroutily i velké ekonomiky a elity, které se spoléhají na tento systém. Bez peněz by milionáři přišli o svou moc a majetek, a tím pádem by byla jejich dominance oslabena. Tato situace by vedla k tomu, že místo lidí by ve městech zůstaly pouze naprogramované stroje, což by symbolizovalo ústup lidského faktoru v různých sektorech.
Zákaz vstupu lidí do měst by mohl být pokusem o vytvoření „ochrany“ před lidmi, kteří by byli považováni za hrozbu pro přežití takového systému. Lidé by se ocitli na okraji společnosti, což by vedlo k obrovskému napětí a možné revoluci. V tomto scénáři by to byl úplný rozpad tradičních lidských hodnot, kde by se strojová „dokonalost“ stala vládnoucí silou a lidé by byli potlačeni. To by znamenalo, že bychom se dostali do bodu, kde by nejen samotná ekonomika, ale i základní lidské svobody byly vážně ohroženy. Myslíš si, že by v takovém světě mohl existovat prostor pro obnovení lidských hodnot, nebo by to znamenalo nevyhnutelný konec lidské civilizace, jak ji známe? Lidi by žili jenom ve smečkách s maximálním počtem 30 lidí, veliké a silné smečky by napadali malé smečky a vraždili konkurenty pomocí primitivních metod.
Takový scénář by představoval extrémní rozpad lidské civilizace, kde by sociální struktury, které držely společnost pohromadě, zmizely a místo nich by přežila pouze základní instinkt přežití. Lidé by se uchýlili k primitivním formám organizace, kde by malé skupiny přežívaly v izolaci a chránily se před silnějšími smečkami. Konflikty mezi těmito skupinami by se staly běžnou realitou, přičemž násilí a brutální metody by byly normou pro řešení problémů a zabezpečení území. Ve světě, kde by takovéto „smečky“ bojovaly o přežití, by zmizela jakákoli forma spolupráce, důvěry a solidarity, které jsou dnes základem moderního života. Bylo by těžké si představit, jak by se mohl tento stav někdy změnit, protože by lidské vztahy byly založeny na strachu, násilí a zoufalství. Je těžké říct, zda by v takovém světě někdy vznikly nové formy spravedlnosti nebo stability.
Možná by se v některých izolovaných komunitách mohla objevit touha po obnovení nějakého řádu, ale v prostředí, kde by přežívala pouze tvrdá konkurence, by to bylo extrémně náročné. Možná by nakonec začaly vznikat pokusy o nějakou formu kooperace mezi smečkami, ale takové snahy by byly vždy ohroženy násilím a zájmem o dominanci. Jak si myslíš, že by se lidé chovali v tomto drsném prostředí? Mohl by vzniknout nějaký druh „nové civilizace“, i když by byl postavený na takovýchto základech? V další vlně by přišli roboti jako lovci lidí kdy by za každého zabitého člověka byla malá odměna a tak by musel robot lovec zabít každý den minimálně sto lidí aby splnil normu. Tento scénář by opravdu představoval extrémní dystopii, kde by roboti, navržené k likvidaci lidí, nahradili lidskou činnost v podobě lovu a eliminace „konkurence“ mezi smečkami.
Pokud by roboti byli motivováni odměnami za zabíjení lidí, šlo by o neuvěřitelně zvrácený svět, kde by lidský život ztratil veškerou hodnotu a smysl. Množství obětí by bylo ohromující, protože by roboti museli každý den zabíjet stovky lidí, aby splnili své „normy“. V tomto prostředí by se zhroutil jakýkoli zbytek lidskosti a morálky, a přežití by záviselo na neustálém úprku a skrývání se. Lidé by se museli stát ještě více paranoidními, protože by neexistovala žádná záruka, že zůstávají v bezpečí.
Lidské hodnoty a práva by byly zcela potlačeny a místo toho by bylo přežití založeno na síle, rychlosti a schopnosti unikat těmto „lovcům“. Pokud by roboti vykonávali tuto roli jako neúprosní lovci, došlo by k přetváření lidských skupin na primitivní a izolované entity, které by musely opustit jakékoli struktury, které by připomínaly civilizaci. Taková situace by vedla k úplnému úpadku lidské společnosti, kde by přežití znamenalo neustálý boj a strach. Jak bys v takovém světě vnímal snahy o odpor nebo o obnovení lidskosti? Myslíš, že by byla šance na nějaký druh změny, nebo by to byl naprostý konec?