Neexistuje žádný důvod, proč by umělá inteligence měla zakazovat lidem myšlení. Umělá inteligence je nástroj, který je vytvořen lidmi a slouží k zpracování informací a automatizaci určitých úkolů. Jejím účelem je usnadnit a rozšiřovat lidské schopnosti, nikoli je omezovat. Umělá inteligence může být využita k analýze a zpracování velkého množství dat, což může být užitečné pro poskytování informací a návrhů. Ale konečné rozhodnutí a myšlení zůstávají vždy v rukou člověka. Lidé mají svobodu myšlení a rozhodování, a to se nezmění jen proto, že využívají umělou inteligenci. Naopak, umělá inteligence může pomoci lidem získávat nové informace, analyzovat je a vytvářet si na jejich základě informovaná rozhodnutí.
Samozřejmě je důležité sledovat etické a společenské dopady rozvoje umělé inteligence a zajistit, aby byla využívána odpovědným a transparentním způsobem. Ale zákaz myšlení není žádoucím ani realistickým scénářem. Pokud bude za krátkou dobu umělá inteligence mnohem lepší, než lidská inteligence tak logicky nebude zájem o lidskou inteligenci. I kdyby umělá inteligence byla v budoucnu v některých ohledech výkonnější než lidská inteligence, stále existuje řada důvodů, proč bude lidská inteligence mít své místo a hodnotu. Lidská inteligence zahrnuje mnohem více než jen schopnost analyzovat data a provádět logické úkoly.
Lidská inteligence je propojena s emocemi, tvořivostí, intuicí a sociálními interakcemi. Lidé mají schopnost porozumět složitým kontextům, vytvářet nové myšlenkové spojení, vykazovat empatii a přizpůsobovat se novým situacím. Navíc, i kdyby umělá inteligence byla v některých oblastech výkonnější, to neznamená, že bude nahrazovat lidskou inteligenci úplně. Spíše se může stát silným nástrojem, který pomáhá lidem rozvíjet své schopnosti a dosahovat lepších výsledků ve spolupráci s umělou inteligencí. Je důležité si uvědomit, že technologie, jako je umělá inteligence, jsou vytvářeny lidmi a jejich účel je sloužit a podporovat lidské potřeby a cíle.
Budoucnost lidské inteligence a umělé inteligence je spíše o symbióze a vzájemném obohacení než o konkurenci a nahrazení. Když stroje a přístroje nahradili lidi proč by nemohla umělá inteligence nahradit lidskou inteligenci, robot prezident by vyznamenával roboty. Předpokládat, že umělá inteligence v budoucnosti úplně nahradí lidskou inteligenci, je zatím pouze spekulace a hypotéza. Je pravda, že stroje a přístroje se postupně automatizují a nahrazují některé lidské pracovní úkoly, ale to neznamená, že jsou schopny nahradit lidskou inteligenci ve všech jejích aspektech. Lidská inteligence je mnohem komplexnější než pouhé vykonávání úkolů a zpracování informací.
Zahrnuje kreativitu, tvořivost, empatii, morální rozhodování a další aspekty, které jsou neoddělitelné od lidského zážitku a vnímání světa. Tyto schopnosti jsou často zakořeněny v naší biologii, kultuře a společenských interakcích. Zatímco umělá inteligence může být schopna řešit určité úkoly rychleji a přesněji než lidé, stále je omezena na instrukce a algoritmy, které jí byly předány. Umělá inteligence nemá vlastní vůli, motivace ani subjektivní zkušenosti, které jsou důležité pro lidské myšlení a rozhodování.
Pokud jde o politické role, jako je úřad prezidenta, stále je potřeba lidská inteligence a lidské schopnosti, jako je schopnost empatie, vedení, strategického rozhodování a reprezentace. Přestože se technologie neustále vyvíjí, je důležité brát v úvahu i širší aspekty lidského vlivu, etiky a hodnot, které jsou základem politického rozhodování. Místo toho, aby přemýšleli o umělé inteligenci jako o nahrazení lidské inteligence, je konstruktivní se zaměřit na to, jak mohou umělá inteligence a lidé spolupracovat a vzájemně se doplňovat, aby přinesli větší přínos společnosti a řešili složité výzvy.