Čím vyspělejší je civilizace tím více lidi unikají, do světa iluzí

Píše se rok 2053 a v Berlíně byla postavená obrovská továrna na inteligentní autonomní roboty, v této továrně nepracují lidi a místo lidí zde pracují jenom roboti. Výroba zde probíhá podobně jako výroba automobilů, vyrobený robot je umístěn do krabice a krabice se ukládají na palety. Roboti mají i možnost si je upravit a vylepšit je pomocí příslušenství, roboti se vyrábějí v různých velikostech a s různými parametry.

Roboti se neprodávají ale pronajímají a je zde u nich zajištěn rychlý servis kdy se rozbitý robot nahradí na opravený, aby se nemuselo čekat na opravu. Jelikož díky robotům je všude na světě veliká nezaměstnanost tak se všude lidi začali přemísťovat do sběrných táborů kde se o lidi starají roboti, aby lidi netrpěli hladem a měli zajištěno ubytování kde je teplo a zábava.

Každý člověk ve sběrném táboře má na hlavě lehkou GVKB helmu s virtuální realitou a nezajímá jej realita ve které žije, smyslem života je pro lidi jenom virtuální realita, a tak nevnímají ani co pijí a co jedí. Každý měsíc je zde povinná zdravotní prohlídka, aby neměli lidi zdravotní problémy, mnoho lidí tak konzumuje léky a vitamíny. To je začátek knihy, který vás uvede do napínavého příběhu, ve kterém je zde vztah mezi člověkem a robotem.

Vaše popisná ukázka knihy má velmi zajímavý a futuristický základ pro příběh. Nabízí mnoho možností pro zkoumání etických, sociálních a technologických otázek, které by mohly v takovém světě vzniknout. Následující jsou některé z možných témat, která by se mohla v knize prozkoumat. Jaké jsou etické dilema vytvářená tím, že veškerou práci vykonávají roboti? Může to mít negativní dopad na lidskou důstojnost a smysl života? 

Jaký je vztah mezi lidmi a roboty v táborech? Jak se změnila společenská struktura a hierarchie? Jaký je význam virtuální reality pro lidi ve sběrných táborech? Jak ovlivňuje jejich vnímání skutečnosti a realitu? Jaká je kvalita zdravotní péče ve světě, kde se většina lidí stáhla do sběrných táborů? Jaké jsou důsledky takového způsobu života na zdraví jednotlivců? Jak se vyvíjejí vztahy mezi lidmi a roboty?

Existuje mezi nimi empatie nebo emocionální pouto? Jaká jsou ekonomická a společenská dopady, když lidé přestanou pracovat a veškerá práce je vykonávána roboty? Jak se lidé smiřují s tímto novým paradigmatem? Jaký je stav technologie v této budoucnosti? Jakým způsobem roboti vylepšují sami sebe a jaký je vývoj inteligence? Existují lidé, kteří odmítají virtuální realitu a tento způsob života?

Jaký mají vliv na společnost? Jak se mění vnímání smyslu života v tomto světě, kde základní potřeby jsou zajištěny a skutečný svět je odvrácen ve prospěch virtuální reality? Jaké konflikty a vývoj postav by mohly knihu provázet a jaký bude jejich osud? Tato témata by mohla vytvořit silný základ pro zajímavý a provokativní příběh. Knihy s futuristickým základem často slouží k reflexi současných otázek a poskytují čtenářům možnost přemýšlet o budoucnosti naší společnosti.

Čtěte dál

PředchozíDalší