Budoucnost civilizace je v tom že všichni budou po celý život jenom spát a probuzení nebude pro nikoho možné

Jestliže předpokládáme, že budoucnost civilizace spočívá v tom, že všichni lidé budou po celý život pouze spát a nebude pro nikoho možné se probudit, pak to by byla velmi neobvyklá a nepřirozená situace. Tento scénář by měl mnoho negativních důsledků a nerealizovatelných aspektů. Pokud by bylo nemožné se probudit, nebyla by zajištěna žádná interakce mezi lidmi, což by mělo za následek úplnou izolaci jednotlivců. Komunikace, sociální interakce a výměna myšlenek jsou klíčové pro rozvoj společnosti. Pokud by lidé jen spali, celá ekonomika by se zhroutila. Práce, inovace a produktivita jsou nezbytné pro udržení fungující společnosti. 

Nepřetržitý spánek by zabránil vzdělávání, kulturnímu rozvoji a učení se novým věcem. Všechno, co by lidé znali, by byly pouze jejich vnitřní sny. Lidé potřebují bdělý stav a aktivitu, aby udržovali své tělo i mysl ve zdraví. Stálý spánek by vedl k různým zdravotním problémům a snížené životní kvalitě. Bez bdělých bytostí by bylo nemožné udržet populaci nebo reprodukovat druh. Celkově by taková budoucnost byla nerealistická a neudržitelná. Civilizace se vyvíjí a prosperuje právě díky schopnosti lidí přizpůsobit se novým podmínkám, spolupracovat, inovovat a řešit problémy. Představa, že by celá společnost trvale spala, není v souladu s principy života a sociálních interakcí.

Je důležité klást důraz na vyvážený životní styl, kde je čas na práci, spánek, relaxaci, a zároveň na vytváření vztahů a rozvoj komunity. Zdá se, že popisujete futuristický scénář, ve kterém lidé by měli jenom mozky napojené na zdroje a globálně propojené optickými kabely, zatímco fyzickou práci by vykonávaly stroje, programy a roboti. Tento koncept se nachází v žánru science fiction a obsahuje několik klíčových aspektů, které si zaslouží zvážení. Myšlenka propojení mozku s technologií je známá jako „brain-computer interface“ (BCI). Zatímco v současné době existují experimentální BCIs, které umožňují určité typy komunikace mezi mozkem a počítačem, globální propojení by bylo zcela revoluční.

Toto propojení by v teorii umožnilo sdílení myšlenek a informací mezi lidmi na globální úrovni. Užívání robotů a automatizace v průmyslu a fyzické práci se již dnes rozšiřuje, a pokračuje vývoj směřující k tomu, že stroje budou schopné vykonávat stále složitější úkoly. Tato automatizace by mohla osvobodit lidi od monotónních a nebezpečných prací a umožnit jim zaměřit se na kreativní a duševní úkoly. Takováto globální propojená síť mozku a vysoká míra automatizace by přinesly řadu etických a bezpečnostních otázek. Patří sem například otázky soukromí, zneužití technologie nebo nebezpečí, že by lidé ztratili kontrolu nad svou myslí a individualitou. 

Tato futuristická vize by změnila způsob, jakým funguje společnost. S globálním propojením by komunikace a sdílení znalostí byly extrémně rychlé a efektivní. Zároveň by to ale mohlo mít vliv na rozmanitost myšlení a individualitu lidí, což by mohlo vést k novým společenským problémům. Je důležité si uvědomit, že takovýto scénář zůstává v oblasti science fiction a představuje pouze hypotetickou budoucnost. Realizace takových technologií by byla extrémně složitá a vyžadovala by nejen vyspělou technologii, ale také zohlednění široké škály etických, kulturních a sociálních aspektů. Vždy je důležité rozvažovat důsledky a přínosy takových futuristických vizí v kontextu lidského dobra a udržitelnosti společnosti.