Je běžné to že je člověk spojován se zvířaty v bajkách nebo horoskopu, taky zde jsou používány názvy některých zvířat k vyjádření osobnosti člověka, vladař by měl být chytrý jako liška a silný jako lev. Na počátku naší kultury zde byla silná víra ve zvířata, a tak je zde velká sfinga v Gíze u které se turisti rádi fotografují.
Šaty dělají člověka Jan Werich
Je to tak, třeba je to k nevíře, že z biskupa putna dělá uhlíře. Je to tak, třeba je to k nevíře, že kutna dělá mnicha, krunýř rytíře. Je to pravda odvěká, šaty dělají člověka, kdo je nemá, ať od lidí pranic nečeká. Dokud jsme nahatí, od hlavy až po paty, nikdo neví, kdo je chudý a kdo je bohatý. Podle kabátu se svět měří, lháři ve fraku, každý věří. Protože, je to pravda odvěká, šaty dělají člověka, kdo v hadrech čeká na štěstí, ten se načeká.
Šaty jsou obal na zboží a inteligence je obal na naše myšlení, obal určuje prodejnost zboží nebo služby, následkem je povrchní kultura založená na tom že z dálky mnohé vypadá lépe než z blízka. Vybal to. O tom to je, že po vybalení, nás čeká většinou nějaké překvapení!
Co dělá člověka člověkem?
Subjektivně si myslím to, že je to o práci, z hodnotného díla se pozná člověk, pokud někdo vandalsky ničí cizí dílo, tak to není člověk, ale je to zlé zvíře, co z dálky vypadá jako člověk!