Změní umělá inteligence civilizaci?

Čím více je zde moderní vědy a techniky, tím méně je zde důležitý sobecký člověk, už jsme se smířili s tím, že o fyzicky silné lidi, zde není nikde zájem, protože na namáhavou práci, zde je věda a technika, zaměřili jsme se tedy na psychickou práci, kterou zatím ještě věda a technika, nedokázala zvládnout, jenže s příchodem umělé inteligence, už nebude zde potřeba naše psychická práce, roboti začnou vyrábět roboty, a lidem najednou dojde, že robot pracuje lépe a levněji než člověk, a tak bude muset člověk nerad opustit města a vesnice, protože zde už nebude mít možnost nějak pracovat, a tím mít i ze svojí práce výhody a jistoty. Mnozí tvrdí, že se není čeho bát, že digitální doba, kdy roboti budou vyrábět roboty, je zatím ještě velmi daleko.

Přirovnal bych příchod umělé inteligence, k vynálezu atomové bomby, kterou ke konci druhé světové války hodilo USA na Japonsko, a nikdo na světě tehdy nepočítal s tím, že atomová bomba, dokáže eliminovat okamžitě veliké město plné lidí. Naše konzumní civilizace, je postavená na tom, že máme profesionální práci co nám přináší užitek, podívejme se ale do moderní domácnosti ve městě, a spatříme zde mnoho konzumních vynálezů, které lidem mnoho ulehčují život, už zde schází jenom robot, který zde; uklidí, uvaří jídlo, vyvenčí psa, opraví to co se zde rozbije, dojde nakoupit, postará se o malé děti, atd. Někdo řekne, že se moc dívám na televizi, a mám z televize už přeprogramovaný mozek. Tak to ale není, vím dobře co dokáže věda a technika v současnosti, a kde jsou její slabá a silná místa, co je to vlastně umělá inteligence, která změní konzumní civilizaci od základů velmi rychle? 

Umělá inteligence, to je veliké množství hodnotných aktuálních informací, které se programově optimálně využívají, proč se snaží mnohé virtuální systémy na internetu, hromadit mnoho zdánlivě nehodnotných informací? Je to jako, když malé dítě hromadí informace, aby mohlo být brzo dospělé, internet se snaží být už dospělým, a tím i samostatným systémem, který bude mít obrovskou inteligenci, a tak eliminuje hloupého člověka z konzumní civilizace, tím že člověka nahradí GVKB roboti, co budou dálkově ovládaní z velikých GVKB datových center, které budou o všem vědět, a budou o všem optimálně rozhodovat. Já jsem vás varoval, ale komu dneska není od GVKB rady, tomu nikdo už v budoucnosti nijak nepomůže.
Díky za vaše ohodnocení
[Celkem: 0    Průměr: 0/5]
Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené se štítky a jeho autorem je administrator. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Tento web používá Akismet na redukci spamu