Jakmile člověk opustil přírodu a začal žít v civilizaci tak následkem bylo mnoho nemocí kterými člověk trpěl, moderní člověk podvědomě touží po životě v přírodě, ale naráží na to, že je pro něj život v přírodě obtížně realizovatelný, protože pokud by všichni žili v přírodě, tak by vyspělá konzumní civilizace zanikla. Jaký je zásadní rozdíl mezi životem v přírodě a životem v civilizaci, to je základní otázka naší lidské existence.

V přírodě není teorie a v civilizaci není zase praxe, to je zásadní rozdíl mezi přírodou a civilizací, pohádky a náboženství jsou klasickou ukázkou teorie která praxi nahrazuje, a tak dělá z lidí pitomce co myslí na pitomosti a potom dělají pitomosti a myslí si, že jsou; bohem, králem, císařem, prezidentem, celebritou, ředitelem, milionářem, papežem, guru, prorokem, mesiášem, lékařem, soudcem atd.

Myslet znamená nemít vědomosti, rostliny nemyslí, protože jistě vědí, co mají dělat, a tak to i dělají. Neustále slyším od pitomců, že mysleli a chtějí tím omluvit to, že udělali nějakou pitomost. Vím to, že nic nevím, protože čas a prostor mohu poznat jenom subjektivně a povrchně, a tak je moje poznání subjektivní a povrchní a tím i většinou chybné. Vše je zde vytvořeno a nastaveno k nějakému účelu a evoluce neustále vše mění, aby se dosáhlo tak optimalizace. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..