1
Nejvíce problémů nám způsobuje nepořádek a špína, proto se snažíme z civilizace utéci do přírody kde je pořádek a čistota, jelikož mnoho století žijeme v nepořádku a špíně tak bereme nepořádek a špínu za normalitu a nijak neřešíme nepořádek a špínu.

2
Je zde problém nebo nemoc a specialista se nezajímá o to co problém nebo nemoc způsobilo on je naprogramovaný na to, aby vše řešil tak jak je to obvyklé řešit a není možnost mu nějak vysvětlit to, že obvyklé řešení není správné.

3
Podívejme se třeba na to, že když něco nejde řešit po dobrém tak se to řeší po zlém, pokud bychom se směli za maličkosti vraždit, tak by kultura a civilizace rychle všude zanikla!

4
V minulosti bylo mnoho mučedníků, které dogmatické totality násilně eliminovali, protože kritizovali chyby u dogmatické totality, taky zde bylo i mnoho sebevrahů co se nedokázali smířit s tím, že musí žít v dogmatické totalitě.

5
Tam kde jsou daně a clo, tam je i dogmatická totalita, demokracie je utopie, která v praxi nikde nefunguje!

6
Velikým problémem je; extrémismus, vandalismus, monopoly, centralizace, drogy, mafie, reklama, cenzura, korupce, hříšnost, populismus, protekce atd. vnímám naši civilizaci jako stroj který vyrábí nepořádek a špínu, člověk je zde už jenom loutkou, se kterou si může dělat tento stoj co jej napadne jakýkoli odpor je marný.

7
Často se setkávám s mnoha různými lidmi a snažím se jim dobrou radou pomoci, ale je to naivní marnost, každý se zbaběle uzavřel do svého světa a nezajímá jej to co se děje mimo jeho svět, lidi dokonce už nevěří ani lékařům a technikům, komu není rady tomu není pomoci, vše směřuje jistě k veliké katastrofě a živí budou závidět mrvím.