Žijeme v krizi

Jedna krize skončí a je zde nová krize, krize nejsou nic nového pod sluncem, čas a prostor není dokonalý a následkem jsou krize u subjektů a objektů, všechny snahy o to abychom krize eliminovali, nebo aspoň minimalizovali jsou naivní a marné.

Krize nejsou spojené jenom s lidmi, krize jsou i ve vesmíru a přírodě, naše možnosti a schopnosti jsou limitované mnohým, a tak nám většinou nezbývá než se smířit s tím, že zde jsou krize, staré krize evolučně zmizí a nahradí je nové krize, vše je zde dočasným evolučním experimentem a my jsme jenom ubohým materiálem na kterém dělá evoluce pokusy už mnoho tisíciletí.

Zpravodajové nám mediálně neustále poskytují zprávy o nějaké nové krizi, protože krize mají velikou sledovanost u zpráv, nikoho nezajímá to, že si lidi někde žijí velmi dobře a nemají žádné problémy. S krizemi se můžeme setkat i u techniky a programů, tyto krize ale nejsou mediálně populární, protože většinou nezpůsobují žádné škody u ekonomiky a zdraví lidí.

Dva roky nás média informují o tom, že pandemie krizi způsobuje, pandemie zde byli a budou, dokud zde budou lidi, pandemie mohou ale postihnout i zvířata a jiné formy života, vše zde je o evoluci, která pomocí pandemie testuje kvalitu u života a mnohého jiného.

Jak by společnost vypadala, pokud by se každý staral jenom o sebe a nikoho by nezajímali informace které by se jej přímo netýkali, každý by měl svůj soukromý svět, ve kterém by si dělal, co by chtěl, nebyli by zde tak; konflikty, revoluce, války, pandemie, katastrofy, drogy, mafie, byrokracie, náboženství, politika, škola, daně, peníze, reklama atd.

Co by si každý vypěstoval nebo ulovil to by si i zkonzumoval, jak by si to každý udělal takové by to i měl, nebylo by zde už nikde možné lhát a krást! Mnozí si řeknou že to je utopie, jenže jakmile přijde globální virtuální realita tak si bude moci každý nastavit svoji soukromou virtuální realitu do které si nikdo cizí nedostane skončí tak; propaganda, reklama, cenzura, konfidenti atd. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *