Přeskočit na obsah

Závislosti a jejich následky

Závislosti si většinou spojujeme s konzumací piva a kouřením cigaret, protože nám tyto škodlivé závislosti způsobují mnoho problémů. Závislosti nejsou jenom lidským problémem, pokud by zde nebyli závislosti tak by zde nebyl vesmír a život. Loutka je závislá na loutkáři, vše, co je živé to je obrazně loutkou, kterou ovládaní existenční závislosti. Pokud se podaří uspokojit základní existenční závislosti tak se můžeme věnovat závislostem které nezajišťují naši existenci.

Závislosti můžeme rozdělit do mnoha kategorií abychom se v nich vyznali, tak jako jsou závislosti reálné, tak zde jsou i závislosti psychické, porozumět reálným závislostem je pro nás snadné je to jenom příčina a následek, u psychických závislosti je jejich pochopení už obtížné. Mnohdy je zde propojení mezi reálnými závislostmi a psychickými závislostmi, podívejme se třeba na problematiku nadváhy, kde může jít o tělesný problém nebo je to psychický problém.

Podívejte se na zvířata, jak jsou závislé na pohybu v přírodě a lidi radši sedí v automobilu. Než zde byla televize a internet tak byli lidi závislí na čtení knih a novin, závislosti se mění se změnou naší kultury, staré závislosti nahrazují nové závislosti, televizi a internet v budoucnosti nahradí virtuální realita s umělou inteligencí, to nám přinese výhody a nevýhody, je to celé proces a my jsme jenom materiálem na evoluční pokusy.   

Štítky: