Představme si, že běháme v kruhu, a tak nemůžeme dosáhnout cíle, takových kruhů je pro nás velmi mnoho a v začarovaném kruhu nejsou jenom lidi, ale jsou v něm i organizace a státy. Každý náš problém má i svoji příčinu, naše nemoci jsou většinou následkem začarovaného kruhu, a proto zde jsou lékaři a léky co by nám měli pomoci se uzdravit, mnohdy ale lékaři a jejich léky selhávají z mnoha důvodů.

Naše schopnosti a možnosti jsou mnohým limitované, nejsme kouzelníci, co umí udělat zázračná kouzla, a to platí jak u léčení, tak i u ekonomiky a politiky. Je zde mnoho podvodníků, co se vydávají za kouzelníky, co dokážou zázraky, sliby se slibují a blázni se radují, bylo a bude! Pokud mají geneticky vadní rodiče děti tak je logické to, že jejich děti budou geneticky vadné, následkem je začarovaný kruh geneticky vadných lidí, vše je zde o kopírování kdy při kopírování kopírujeme i chyby! 

Spěcháme, a tak před kopírováním nezkontrolujeme to co budeme kopírovat, podívejme se kriticky na informace a programy které se mnoho kopírují, zde se dostáváme k propagandě a cenzuře kdy je zde snaha nám násilím vnutit chybné informace a chybné programy, sociální populismus je založen na tom, že se přerozdělují zdroje podle chybného programu a následkem je deprese a inflace. 

Sociální sítě na internetu se stali informačním zrcadlem, které odhaluje začarované kruhy, se kterými si neumíme poradit, obyčejný člověk má konečně možnost se vyjádřit k tomu co jej trápí a s čím si neví rady, mnoho století zde tato možnost nebyla, protože propaganda a cenzura vytvořila dogmatické centrální totality, ve kterých byl člověk jenom otrokem, se kterým si mohla dělat totalita co jí napadlo. 

Jaký má smysl chodit k politickým volbám, když na kandidátkách jsou jenom psychopati a devianti, kterým jde jenom o to, se mít velmi dobře a vůbec je nezajímá to, že se obyčejný člověk má zle. Politika je boj o moc, ekonomika je boj o zisk, umění je boj o popularitu atd. realita je o tom že je zde všude; soutěž, hra, boj, násilí atd. nic nového pod sluncem, evoluce to je boj o nahrazení starého za nové, často se staré brání tomu, aby bylo nahrazeno za nové, jenže vše je zde dočasně.