Za vším jsou dneska výhody a peníze

Obchodník si reklamu kupuje a zákazník zboží kritizuje, vše se točí okolo ekonomiky založené na výhodách, základní výhodou je dělat vše ve velkém a tím i dosáhnout velikého zisku díky nízkým cenám a vysoké kvalitě. Když zde skončila socialistická totalita a začala zde kapitalistická totalita tak se nejprve investovalo do obchodních center a bank, nikdo zde neměl zájem postavit moderní továrny.

Pro vyspělé kapitalistické státy jsme jenom novým trhem pro jejich moderní továrny a jejich továrny nestojí o to, abychom jim konkurovali levnými cenami, a tak zde naše továrny zkrachovali! Vše je o ohraničení mezi protiklady a napětí mezi protiklady je zdrojem energie pro; politiku, ekonomiku, psychiku atd.

Rovnost a svoboda je utopie, realita to je hra o hodnoty podle pravidel, která určuje situace nebo organizace, za vším jsou dneska výhody a peníze, uspěje jenom ten, kdo dokáže něco dělat ve velkém. Pomocí statistiky a vědy je dokázáno to, že malé platy a veliká nezaměstnanost je tam, kde se nedělá vše ve velkém, je to začarovaný kruh zaostalosti, se kterým si neumí poradit politici a byrokrati.

Je třeba začít konečně globálně testovat každoročně všechny lidi od 5 let do 50 let na to, jak jsou kvalitní tělesně a duševně, nekvalitní jednice optimálně eliminujeme, abychom už s nimi neměli ekonomické problémy, nejsou ubožáci tak nejsou s ubožáky problémy, zaměstnavatelé potřebují jenom kvalitní mladé zdravé zaměstnance a nestojí o staré ubožáky, co jsou často nemocní a pracují pomalu a chybně. Pro nikoho na světě nebude imunita a výjimka, padni, komu padni, i prezident republiky je snadno nahraditelný, dobrota je přeci žebrota!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *