Koučink je jako kurz vaření, máte hlad a chcete si sami doma uvařit to co vám chutná, a tak se přihlásíte do kurzu vaření, v principech je si vše podobné, máte hlad po seberealizaci, co povede k úspěchu v životě, a tak se obrátíte na kouče a on bude společně s vámi hledat cestu, jak nebýt dole a být nahoře, neočekávejte od kouče zázraky, není to kouzelník z pohádky, je to jenom chybující pokrytec! Zde je nejčastější zklamání od pokrytců, co se obrací naivně na kouče a potom kouče pomlouvají. Vaše situace se nezlepší, pokud pro to nic nebudete dělat.

Většina pokrytců žije s myšlenkou, že vše bude vycházet zázračně dobře, anebo se to nějak časem vyřeší, pokud budou mít dostatek; štěstí, výhod, moci, peněz atd. Očekávají zázrak, který zaklepe na jejich dveře a podá jim zabalené řešení přesně na míru jejich nepříjemným myšlenkám a stavům. Sní o tom, že šéf jim jen tak zvedne dvojnásobně plat a pokud jsou nezaměstnaní, že jim kurýr doručí jejich práci snů, ve které nebudou mít sebemenší problém. Co dělá většina pokrytců, pokud jim chybí peníze?

Půjčují si je, ale to jejich problém stejně nevyřeší. Jiní pokrytci si utahují opasky a přizpůsobují svůj životní styl svým příjmům. Tak ale nikdo z nás přece žít nechce. Navyšovat si půjčky či seškrtávat své potřeby. Pokrytci se nesnaží přimět svět, aby plnil jejich představy. Naopak oklešťují své touhy, aby se vešli mezi mantinely, které jim společnost či kdovíkdo vymezil. Pasivně vyčkávají na zázrak, že snad jednou to přijde, že jednou se dočkají toho, na co tak usilovně čekají. Někteří pokrytci se uchylují k modlitbám, jiní absorbují mnohá učení všech možných filozofů, a to vše, aby nasytili svůj pokrytecký mozek, jenž chce více a nedostává se mu.

Obrovská popularita různých druhů sázek a půjček, dokazuje má tvrzení. Pokrytci trpí nedostatkem. Chtějí si plnit své potřeby, ale nemají na to. Abych dosáhl změny své finanční situace, nemohu sedět doma na zadku a pouze si něco přát. K naplnění svých potřeb musím vlastnit jednu podstatnou věc a té se říká sebeláska. Musím toužit po změně, chtít žít lepší život, chtít se dostat do lepší finanční situace a nenávidět tu, ve které právě jsem. Mnohá minulá zklamání a neúspěchy vás mohou paralyzovat. To je pravda. Koho to ale zajímá? Nikoho. Můžete o nich přemýšlet do konce života, to vás ale nikam neposune.

Můžete ještě nad hrobem přemýšlet o tom, co se vám všechno nepovedlo a kdo vás všechno zranil a ublížil. Já se vás ale ptám: no a co? Komu na tom záleží, že tehdy a tehdy vás někdo zranil, podvedl, okradl? Vím, bylo by to tak příjemné, aby se stal zázrak, aby se něco pozoruhodného stalo, aby se stal sen realitou a najednou jste byli ve svém ideálním světě. Takto ale konzumní očistec nefunguje. Zapomeňte na zázraky a rozhodněte se něco pro své blaho udělat. Rozhodněte se spravit si život tak, abyste v něm byli spokojení. Vše začíná u rozhodnutí, jenom ze své zkušenosti vím, že u rozhodnutí dlouho nevydržím, pokud mi s ním někdo nepomůže.

Najděte si proto pokrytce, kterému věříte a svěřte se mu se svými potřebami a cíli. Napište je na papír a poproste ho, aby vám pomohl je dodržet. Mnohá dobrá rozhodnutí končí v závalu dalších potíží a nechutenství. To se vám nesmí stát, jinak je po změně. Zázraky v očistci neexistují. Tento svět pouze přesně zobrazuje to, co nosíme jako pokrytci ve své hlavě. Zázrak nám sice může připadat jako něco, co si nedokážeme vysvětlit, to ale ještě neznamená, že se jedná o zázrak, většinou jde jenom o šťastnou náhodu. Všeho zkuste a dobrého se držte, život je hra o hodnoty, kouč je zde od toho, aby vás tuto hru naučil hrát optimálně.