Vše se točí kolem peněz, za vším jsou peníze a vše vyřeší peníze

O celebritách se nejvíce mediálně mluví. Mediální popularita je továrna na peníze, reklama je dneska už stejný obchod jako prodej drog, podívejme se na prodej knih, když jste celebritou tak vám kniha s vaším jménem přinese veliký zisk a pokud vás nikdo nezná tak nemá smysl se pokoušet vydat knihu ani v malém nákladu. Vše se točí kolem peněz, za vším jsou peníze a vše vyřeší peníze, pro lakomce jsou peníze smyslem jeho života.

Peníze nejsou zlé, jak si mnozí hlupáci myslí, peníze jsou jako lék, jde o to jim porozumět tak jako je nutné porozumět lékům, proč tak málo lidí porozumělo penězům? Je to o prioritách, pro lidi nejsou peníze prioritou, a tak nemají snahu jim porozumět. Rozvojové země jako je naše republika mají veliký problém s porozumění penězům, svěřujeme peníze cizím lidem a tím dáváme možnost cizím lidem, aby na nás egoisticky parazitovali, naše dobrota je příčinou naší žebroty.

Základem pro fungující ekonomiku je vysoká kupní síla pracujícího lidu, jakmile díky egoismu těch co jsou nahoře, kupní síla lidu poklesne pod snesitelnou hranici, tak následkem je deprese u; ekonomiky, politiky, náboženství, filosofie, umění, psychiky, atd. pokud se zvýší počet těch, co jsou nahoře, tak logicky se musejí okrást ti, co jsou dole, nadbytek pro ty co jsou nahoře, vytváří logicky nedostatek pro ty, co jsou dole, socialistické platy a kapitalistické ceny, to nemůže fungovat!

Naše vláda se zbláznila, a proto máme blbou náladu, a mnoho lidí si balí kufry a odchází tam, kde se vláda nezbláznila. Často je slyšet to že zaměstnavatelé nemohou sehnat dělníky, příčinou jsou vždy malé platy, tam kde jsou veliké platy, tam je dělníků dostatek. Mnohdy se lze u nás setkat se zaměstnáním, ve kterém si nic nelze ušetřit, a musíte žít od výplaty k výplatě, navíc většinou zde je i mizerná namáhavá špinavá práce, stanovte si cenu svojí práce, pod kterou nepůjdete, a pokud ji nedostanete, tak odejděte jinam, orel neloví mouchy!