Nejde si nevšimnout toho, jak se vše automatizuje, podívejme se třeba na samoobslužné pokladny, kde zaplatíte bezkontaktní debetní kartou nebo se podívejme na bankomaty. Používám redakční systém WordPress a zde se vše automaticky aktualizuje, podobná je i situace u operačních systémů, vše jde naprogramovat a optimalizovat tak že lidi zde už nebudou potřeba na myšlení a práci! Nebude už ani potřeba psát něco na internet to za nás udělá umělá inteligence a umělá inteligence nahradí i moderátory, internet bude nakonec vypadat jako stránka Google kde je jenom vyhledávací řádek kam napíšete dotaz a umělá inteligence vám optimálně poradí, skončí tak encyklopedie a katalogy, kde dlouho něco hledáte. 

Mnoho specializací díky evoluci rychle zaniká problémem je to, že nevznikají nové specializace! Najednou se začnou ve velkém vyrábět autonomní inteligentní roboti na akumulátory a začne nahrazování zaměstnanců za roboty, pro lidi nebude už zaměstnání nebo vysoká funkce, konzumní společnost je systémově postavená na ekonomickém otroctví, pokud zde nebude ekonomické otroctví tak člověk ztratí hodnotu pro civilizaci a stane se jenom genetickým odpadem s nulovou hodnotou. Logicky nezaměstnanost a bída zasáhne nejprve vyspělé bohaté společnosti, protože zde se vyplatí nasazení automatizace a optimalizace, to povede logicky k čipovému přídělovému systému na zboží a služby, skončí tak používání peněz a zruší se i soukromé vlastnictví, místo kapitalismu zde bude globální komunismus.

Podívejme se do naší evoluční dlouhé minulosti, vše zde bylo o násilí, kdy mocní parazitovali na bezmocných. Ten, kdo měl moc určoval pravidla hry, podle hesla moje hra a moje svatá pravidla!  Moc se stala pro psychopaty tvrdou návykovou drogou, logicky následkem byli; konflikty, revoluce, války, pandemie atd. Mnoho lidí věřilo na to, že je nejmocnější bůh, jenže bůh to je jenom reklamní maskot, kterého si lidi vymysleli, aby mohli tak snadněji manipulovat s lidmi. Moc umožňuje manipulaci, dobytka je mnoho a koryt je málo a následkem jsou kariéristické závody ve kterých jde o to dostat se k velikému podnikovému nebo státnímu korytu a udržet se u koryta co nejdéle to jde.