Vyhraje ten, kdo nechybuje, logicky prohraje ten, kdo chybuje, o tom život zde neustále je, vše zde bojuje o to, co miluje a potřebuje. Obrazně je život jako šachová hra a stačí na začátku hry jedna malá chyba a díky ní v životě prohrajeme, a tak máme deprese a drogy konzumujeme. Neprohrávají jenom jedinci, prohrát mohou i podniky nebo národy, vše je zde donucené k boji o to, co miluje a potřebuje, protože konkurence zde veliká ve všem je.

Velmi dobře lze systému boje porozumět na internetu, kde stránky a blogy bojují mezi sebou o návštěvníky, protože čím více mají kvalitních návštěvníků, tím větší zisk i provozovateli stránky přinášejí. Z dálky mnohé rozhodnutí může vypadat správně, ale pokud se na toto rozhodnutí podíváme z blízka, často zjistíme, že je chybné, když udělá chybu bezmocný člověk tak tato chyba má malé následky, pokud chybu ale udělá mocný člověk, tak zde jsou logicky veliké následky, které ublíží velikému množství lidí.

Jestliže je tedy na světě veliká nezaměstnanost a bída můžou za to mocní lidé a jejich chybná rozhodnutí, nemůže za to burza ani banky! Mocní lidé chybují, protože jsou mnoho vzdálení od toho, o čem rozhodují, a tak nemají dostatek aktuálních kvalitních informací pro svoje rozhodnutí, následkem jsou bohužel chybné zákony a normy, které brzdí podnikání a obchod natolik že je zde globální ekonomická a ideologická dlouhodobá krize.

Je to velmi starý problém, se kterým si už mnoho století nevíme rady, naštěstí díky vědě a technice je zde internet a jsou zde počítače, pomocí internetu a počítačů je možné změnit naši kulturní civilizaci. Už zde nebudou výhody a peníze pro nikoho, vše bude zde řídit a vlastnit jenom umělá inteligence a ten kdo nebude pro globální svět správně a rychle profesionálně mnoho pracovat, ten bude ekologicky automaticky eliminován jako genetický zmetek.

Heslem nové doby bude, pracuj a spi, drogy a lenost zmizí dokonale z naší kulturní civilizace, už zde nebudou zbytečné novoroční ubohé projevy sobeckého prezidenta. Nebudou zde ani sepsané normy a zákony, normou a zákonem zde bude to, co ti dneska řekne umělá inteligence, ona bude naším jediným pánem, který bude vše správě řídit tak, aby zde vše dokonale fungovalo a ničím se zde neplýtvalo.