Současná věda a technologie způsobila světovou ekonomickou a politickou krizi, protože je chybná v tom že je postavená centrálně a každý centralismus parazituje na systému tak dlouho dokud se systém nezhroutí. Je tedy pro nás jedinou možností decentralizovat vědu a technologie, jenom tak se dostaneme ven z ekonomické a politické krize. Podívejte se do ekosystému, jak je zde věda a technologie decentralizovaná, a proto zde nejsou krize. Naše kulturní civilizace vznikla díky tomu, že používáme oheň, naše věda a technologie jsou postavené na ohni který nám pomáhá ale i škodí.

Vše zde je postavené na funkčnosti, protože jakmile něco nefunguje tak je zde problém a krize, centralizace nefunguje, protože centralizace narušuje přirozený kruh života a tím vzniká špína a mnoho chyb. Sexuální energie vytvořila centralizaci, aby malá elitní skupina lidí mohla snadno parazitovat na veliké skupině lidí, pomocí výhod, které jim centralizace poskytuje. Nepotřebujeme veliká města, kde je mnoho špíny a bídy, potřebujeme malé rodinné farmy, kde je čistota a bohatství, protože zde se věda a technologie používá v souladu s přírodou a nedochází k ohromnému plýtvání zdroji a servisem.

Nepotřebujeme vědecké teorie, které v praxi nelze použít, potřebujeme praktické zkušenosti a praktické jednoduché technologie, které nám přinesou okamžitý užitek. Jsme součástí přírody a jakmile se začneme od přírody díky vědě a technologii mnoho vzdalovat začneme mít problémy a dostaneme se do neřešitelné krize. Panelové činžovní veliké domy jsou klasickou ukázkou chybné vědy a technologie, kdy si vědci a technici neuvědomili že člověk potřebuje mít kus svojí přírody, kde bude hospodařit a že on nepotřebuje žít v panelovém domě, kde jej neustále ruší sousedi a kde nemůže mít ani psa, protože on štěká a ruší sousedy.

Současná centrální věda a technologie je ve stavu opilosti a není možné s ní vést dialog, protože ona miluje centralizaci, která vědě dává veliké iluze její důležitosti. Veliké továrny nevyřeší krizi, jenom jí budou zhoršovat, jenže současná světová vláda potřebuje mít zisk z velikých továren, aby mohla potom tento zisk použít na luxusní hlouposti a zbytečnosti. Je zde kult velikosti, kdy si myslíme naivně že to, co je veliké je božské, jenže s velikostí přicházejí i veliké problémy a tím i veliká ekonomická a politická agrese, pomocí které se to veliké snaží svoje problémy vyřešit. Je třeba pochopit že vše má být veliké podle situace a pokud se situace změní, musí se i velikost tomu přizpůsobit, a tak se bude muset i věda a technologie optimálně přizpůsobit současnosti, aby lidem pomohla odstranit jejich ekonomické a politické problémy.