Věčný konflikt mezi pravdou a lží

Popis životního příběhu

Ahoj, potřebují poradit. Když jsem žila životem studenta, tak jsem měla přítele kamaráda jenom na sex. Zkrátka jsme se ani jeden nechtěli vázat, ale užívat si mládí. Po škole naše dobrodružství bohužel skončilo, jelikož jsem chtěla plnohodnotný vztah a viděla i budoucnost. Říkejme mu třeba pan 007, který se nechtěl vázat, a tak naše cesty se rozešly. Já začala profesionálně pracovat, potkala jsem manžela a měla s ním děti. Nyní mi je mi už hodně let a děti už od nás odešli, pracuji s lidmi a pomáhám jim k tomu, aby se měli dobře. Děti už jsou zvyklé fungovat po své ose a jsou samostatné.

Takže se mohu zase věnovat své profesionální práci. S manželem žijeme v úplně normální manželství. Máme svůj čas pro sebe, domácnost nám funguje a sex je normální vzhledem k našemu věku. Samozřejmě po mnoha letech to není jako na začátku, ale to je logické. Jsme k sobě upřímní, ale taky každý má svoji tajnou komnatu. Můj je tento pán 007. Jak se říká, že svět je malý, tak se to potvrdilo. Byli jsme s manželem na plese a co se nestalo, tak jsem ho tam potkala u našeho společného stolu, kde seděli přátelé a zase jejich. Najednou jako by se ty vzpomínky vrátily a já tam stála, jak opařena.

Lidem a mému muži se představil jako spolužák ze školy. Náramně se tam všichni bavili. Jen já byla nervózní. Během večera se zeptal manžela, zda by mu nevadilo, kdyby si se mnou zatančil. Samozřejmě bylo jasné, co mu odpoví a já jsem šla, abych nebyla nápadná. Začali jsme se bavit o životě, jak kdo žije atd. Během tance se mě něžně dotýkal a asi si všiml, že jsem nervózní. Říkal, že jsem ho překvapila, jelikož jsem v jeho době byla jinačí a nyní mi role vdané ženy moc nesvědčí. Během večera se s manželem domluvili, že si zajdou na tenis, jelikož jsou oba hodně aktivní.

Toto zjištění ve mě vzbudilo paniku, jelikož manžel o něm nic neví. Při rozlučce jsme se loučili se všema. Pan 007 mě políbil na tvář, ale ne jako známou, ale jako milenku, a ještě mi tiše řekl, že se nemusím bát, že o nás manželovi neřekne. Celý týden jsem byla nesvá. Po tenisu jsem se vyptávala může a on řekl, že si zahráli dobře a budou takto každý týden spolu hrát. Pak mi od něho přicházely zprávy na mobil, říkal, že se s manželem bavil a že jsem výborná instruktorka jógy a rád by se zastavil. Já mu napsala, že by to nebylo vhodné a že se mi to celkově nelíbí, jak se tu, tak objevil.

Navrhl, že nepřijde, pokud s ním nezajdu na kávu a že si tam o tom promluvíme. Nyní mi možná řeknete, že jsem blbá kráva, ale já to chtěla mít z krku. V kavárně jsme se bavili a já mu řekla, že toto, co dělá se mi nelíbí a ať si najde někoho jiného, že může milují, mám rodinu a svůj život. Když jsme šli ke svým autům, tak mi dal pusu na tvář na rozloučenou. V tom jeho rty se přitiskly k mým a začal mě vášnivě líbat. Já byla v šoku, ale taky jsem si vzpomněla na minulost a já kráva jsem mu to oplatila, naše jazyky se spojili a on je mě přistoupil blíž, chytl mě k sobě a přejížděl po zadečku.

Asi po několika minutách vášnivé libečky jsem ho odtrhla a dala mu facku. Řekla jsem, že toto nemohu udělat muži a dětem. Pak jsem jela domů a přišla mi SMS, že tyto minuty byly to nejlepší, co od naší doby zažil. Já mu psala, tě to byl omyl z minulosti a že je konec. Pak jsem brečela, jaká jsem stará kráva. Omlouvám se, že to je sloh a že tam budou chyby, ale musela jsem se z toho dostat, vypsat.  Manžel s ním hraje tenis pořád a plánují nějakým večírek a já nevím co dělat. Nejspíše se s 007 zase uvidím a nevím, zda dokážu utéci před minulosti.

Odpověď psychologa

Problém je zde že jistě nevíte, co je pro vás v životě správné a co je chybné, je správné být manželovi věrná nebo být manželovi nevěrná? Vše, co je nám; lékařem, autoritou, morálkou, zákony, pravidly, předpisy, symboly, normami atd. zakázané to nás přitahuje, je to veliké pokušení, kterému je obtížné odolat, v kuchyni je dobré jídlo a dobré pití a my si uvědomujeme, že pokud budeme hodně jíst tak přibereme na váze a tím budeme mít problémy s malým oblečením a nemocemi které způsobuje tloušťka. V našem myšlení je najednou konflikt mezi pravdou a lží, pokud je pravda slabá tak konflikt vyhraje lež a my tak jsme nevěrní nebo jsme tlustí, jde tedy o to, aby byla pravda v nás silná a vyhrála konflikt nad lží.

Příspěvek byl publikován v rubrice Láska se štítky a jeho autorem je administrator. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.