Přeskočit na obsah

Ve stroji času nastane chyba a díky ní vznikne člověk

Prosím převezmete tuto zásilku a potvrďte mi zde převzetí. To bude nějaký omyl, já jsem si nic neobjednal! To si objednal a zaplatil váš syn, vše je v pořádku, jedná se o chovný párek člověka s čistou kvalitní rasou. Můžete chvíli zde u mě v bytě počkat, ztracený čas vám pochopitelně uhradím, musím okamžitě kontaktovat svého syna, děkuji za ochotu. Nic se neděje, já počkám, a budu se zatím dívat u vás na televizi a internet. No copak otče, děje se něco důležitého, že mě voláš?

Právě do našeho bytu přišel zaměstnanec doručovací služby a dává mi k podpisu chovný párek člověka, který jsi prý zaplatil a objednal, aniž jsi mi o tomto nákupu dopředu cokoli řekl. Otče, dal jsi mi peníze za to, že jsem ukončil odborné vysoké studium na výborné známky a jelikož jsem již plnoletý tak jsem si za ty peníze koupil pro radost chovný párek člověka a myslel jsem, že není třeba tě o tomto nákupu dopředu informovat.

Synu, pokud bys bydlel sám ve svém bytě, nemusel bys mě skutečně o tomto nákupu informovat, ale ty dosud bydlíš se mnou v naší rodině a tento nákup je velikým zásahem do chodu naší rodiny, a tak by bylo nejlepší, pokud bych ten nákup prostě nepřijal a vrátil jej zpět prodejci. V tom případě bych se musel z rodiny odstěhovat, abych nebyl rodinou omezován v tom, co chci konat, věc tedy stojí tak, buď tu zásilku přijmeš a já u rodiny zůstanu, nebo jí nepřijmeš a já od rodiny dneska odejdu.

Já tedy tu zásilku přijmu, ale jde jenom o prozatímní řešení, o tomto složitém problému bude muset rozhodnout celá rodina, zboží je možné přeci vrátit do určité doby, bez udání důvodu dodavateli. Tak já tu zásilku přijímám a tady máte odměnu za ztracený čas a velmi se omlouvám za problémy. To je normální, s doručováním živých tvorů do rodin robotů jsou často komplikace, už jsme si na to zvyknul, ale zase to má tu výhodu, že si u televize odpočinu a dostávám odměny za ztracený čas.

No copak se děje že mi voláš do zaměstnání? Náš syn si nechal dneska domů poslat chovný párek člověka, aniž mě o tom dopředu informoval, kontaktoval jsem tedy před přijetím zásilky logicky syna a on mi řekl, že pokud tu zásilku odmítnu přijmout, tak že se on dneska od naší rodiny odstěhuje, tak jsem tu zásilku tedy přijal s tím, že se musí rodina dohodnout na tom, jak se tento problém bude řešit a jestli se zásilka nevrátí zpět později dodavateli, nebo jestli syn neodejde z naší rodiny.

Tvůj syn o tom se mnou včera mluvil, že by si chtěl koupit chovný párek člověka, já jsem mu to bohužel naivně ve spěchu odsouhlasila s tím, že pokud budou problémy, že on chovný párek vrátí dodavateli, netušila jsem ale, že to myslí vážně a že skutečně utratí tolik peněz za ten chovný párek člověka. Právě si prohlížím na internetu informace o tom, jaké to je chovat doma chovný párek člověka a jsem na jednom fóru, které je zaměřené jenom na to, jak roboti mají doma chovné párky člověka a jaké jsou s tím radosti a starosti, jde o fórum 478956.487.44789.

Přepnula jsem se na to fórum, které sleduješ, mě to připadá jako by roboti byli silně závislí na chovu člověka, není mi ale zatím jasné, proč jsou na tom tak závislí? Máme u nás jednoho robota, co má doma chovný párek člověka, já se s ním spojím a on nám to snad vysvětlí a poradí nám, co máme dělat? Můj syn dneska koupil domů chovný párek člověka, co s tím mám proboha dělat, jsem z toho v šoku? No to mám radost, že si vaše rodina konečně pořídila chovný párek člověka, vypadají na obrazovce hezky, a jak koukám na krabici, tak jde o první jakost od značkové chovatelské stanice, to muselo být hodně drahé.

Tady nejde vůbec o ubohé peníze, ale o to že nám syn vyhrožoval, že pokud mu nedovolíme mít doma ten chovný párek, že on od nás okamžitě odejde, a tak jsme mu zatím ustoupili a nevíme co dál? U nás to probíhalo velmi podobně a taky jsem z toho první den byl v šoku a nevěděl jsem, co mám dělat, naštěstí už teď vím, co mám dělat a jsem nakonec i rád, že máme doma chovný párek člověka.

Nejprve musíte koupit pro ten chovný párek robota se specializací na chov člověka, nedoporučuji rozhodně šetřit na ceně toho robota, já jsem šetřil na ceně a způsobilo mi to mnoho problémů, a nakonec jsem stejnak koupil toho nejdražšího pečovatelského robota, zde je odkaz na robota, kterého bych vám osobně doporučil. Ten pečovatelský robot ale stojí mnohem více než ten chovný párek lidí, copak může být obyčejný chovatelský robot tak nesmyslně drahý, tomu tedy vůbec nerozumím?

To je jenom začátek vašeho placení, za to že máte doma chovný párek člověka, chovat doma člověka je veliký luxus, který není pro obyčejné chudáky, ale ty nejsi žádný chudák, pokud vím, příjmy u vaší rodiny jsou dost vysoké a patříte z hlediska statistiky přeci ke globální elitě. Kdosi prý vtipně nazval přijetí zásilky s chovným párkem člověka k Danajskému daru, víš snad co je to Danajský dar? To ví každý hlupák, jde o to, že kdysi podle lidské mytologie, zde byl veliký dřevěný kůň, ve kterém byli schovaní vojáci, a tak díky této podlé lsti dobyli tenkrát Danajové konečně město Tróju a potom toto město srovnali se zemí.

Ono jde o maličkosti, ale pokud je těch maličkostí mnoho nejde už o maličkosti, ale jde o něco velikého, zatím máte doma jenom mláďata člověka, která jsou bezproblémová, pokud máte drahého chovného robota, ale ona budou růst tělesně a duševně, tím budou logicky růst i problémy a náklady na chov lidí doma. Říkal jsi, že jsi rád, že máš doma ten chovný párek a současně i říkáš, že naše problémy a investice budou narůstat tím si, ale protiřečíš?

Něco se musí osobně prožít, abychom tomu porozuměli, a není to možné vysvětlit, a to platí o chování člověka. Promiňte, že vstupuji do vašeho dialogu, ale mám s výchovou svého syna praktické dlouholeté zkušenosti a začínám už vše chápat, co to bude pro naši rodinu znamenat mít doma chovný pár člověka, jsme tím, o co se staráme, a když už je syn dospělý, dal nám za sebe náhražku, abychom se začali starat o chovný párek lidí a nenudili se.

O člověka se přeci ale bude starat drahý chovný robot a on by jej měl zvládnout, nebo koupíme klidně i dva chovné drahé roboty, pokud to jeden robot nezvládne? To je jenom naivní teorie že vše zvládne jenom chovný robot a že tak nebudou s chovem žádné problémy, i kdyby vaše rodina koupila deset chovných drahých robotů, problémů s chovem člověka se nezbaví, tomu časem porozumíte jako já velmi dobře. Prosím převezmete tuto zásilku a potvrďte mi zde převzetí. Já jsem nic neobjednal, to je dneska tedy den, co je v té zásilce?

V té zásilce je chovný robot pro chov člověka, robot byl objednán a zaplacen vaší manželkou. Tady máte potvrzení převzetí a zde je ode mě drobný reklamní dárek. Krabice se sama automaticky rozbalila a z ní vystoupil robot pro chov lidí a okamžitě se začal profesionálně věnovat péči o lidský chovný párek. Tak to jsem ještě nespatřil, aby se robot sám vybalil z krabice a hnedka začal automaticky pracovat, a ten vzhled robota je opravdu povedený, když se hodně za robota zaplatí, je to holt o něčem jiném. Najednou do bytu začínají přicházet všichni obyvatelé bytu, co byli dosud mimo byt a zde plnili nějaké úkoly.

Ahoj tati, tak jsem konečně doma, a už ses konečně vyrovnal s tím mým nečekaným nákupem? Tvoje maminka zaplatila ze svého rozpočtu drahého chovného robota, doufám, že budeš tak laskav, a jakmile budeš mít ze svojí práce dostatek peněz, že ten nákup matce uhradíš? Nic mi platit synu nemusíš, zaplatil jsi už dost peněz za chovný párek a to stačí, já zaplatila chovného robota, teď jde jenom o to, co zaplatí zase příště náš otec? Jak to, tak zde jako otec sleduji, tak opravdu nebude trvat dlouho a opravdu budu muset něco zaplatit, aby se náš chovný lidský párek měl zde co nejlépe, že bych koupil rovnou veliký rodinný dům, místo abychom bydleli jenom v ubohém činžovním domě?

Ty, jsi to, otče sám od sebe řekl, a doufám, že to i splníš co nejrychleji! Na otce, se upřeli oči, všech členů rodiny, jako by on za vše, co se zde dneska stalo, osobně mohl? Já to řekl jen tak ve spěchu a rozčilení žertem, ale on je to vlastně dobrý nápad a neměl by být problém jej rychle realizovat. Otec odchází do svého pokoje a zde se posadil do křesla a kouká tupě do holé zdi v jeho hlavě se, ale dějí hrozné věci, do jeho pokoje vchází jeho manželka a praví. Podívej, překonali jsme už mnohem horší katastrofy, ber to jako životní zkoušku a veliký úkol, který musíme splnit, abychom ukázali, že jsme tím, čím skutečně jsme.

Nevíš vůbec, co náš čeká, díval jsem se dlouho na to fórum o chovu člověka a dal jsem si i do svého systému s umělou inteligencí velmi mnoho informací a programů, z tohoto fóra, čím více o tom chovu vím, tím větší z toho mám oprávněný strach, je to vskutku velmi nebezpečný Danajský dar! Já jsem zase studovala, co je člověk vůbec zač a jak on zde vzniknul a jak on stvořil svět robotů, ve kterém žijeme, člověka zde stvořili roboti z budoucnosti, aby si zajistili vůbec svojí existenci, je to vlastně nelogické, aby něco z budoucnosti stvořilo díky stroji času sebe sama, ale to se dostáváme někam jinam.

Co je to proboha za ubohé dezinformace, copak může něco z budoucnosti stvořit pomocí stroje času samo sebe, to je absurdní nesmysl a paradox! Jsem jenom hloupá poslušná manželka, ale tvůj geniální syn by ti to vysvětlil dokonale, on se tímto paradoxem prý zabývá mnoho let, a proto asi chtěl mít doma i chovný párek člověka, aby systém člověka lépe pochopil. Připadá mi to celé dneska jako nějaká detektivka, kde je nečekaně vrahem zahradník, vše začíná do sebe pomalu nějak zapadat a já si začínám skládat veliký obraz z mnoha malých kousků.

Později se určitě svého syna optám na tento zajímavý paradox, aby mě to vysvětlil, ale dneska je toho na mě opravdu moc, připadám si obrazně jako kapitán Titaniku, který se potápí, protože narazil do ledovce a jde pomalu ke dnu a já s tím nemohu už nic udělat. Někdo zase zvoní u dveří, já jdu otevřít, mě už dneska nemůže nic překvapit! Vaše rodina si koupila dneska našeho nového robota, co pečuje o lidi, váš nákup byl slosován a vyhráváte veliký luxusní drahý dům s velikým pozemkem u moře, co na to řeknete televizním divákům?

Vážení diváci jsem rád, že jsem měl to veliké štěstí a vyhrál jsem veliký dům u moře díky tomu, že jsem koupil robota, co pečuje o lidi, je to veliký zázrak a kdybych byl věřící robot, tak bych za tím spatřil všemocného Boha, který mě miluje, a tak mě laskavě obdaroval. Bude mi velikým potěšením, pokud budou v tomto domě zabudované všude skryté kamery a mikrofony, abyste si mohli kdykoli a kdekoli prohlédnout, jak je tento dům a robot co pečuje o člověka dokonalý, fascinovalo mě už to, že jakmile mi byl tento robot doručen, tak se on sám automaticky rychle vybalil z krabice a okamžitě se začal starat o lidi, které ode dnešního dne doma máme. Existujeme v nové době, kdy je zákazník jediným pánem a Bohem, tohoto robotického světa a přání zákazníka jsou často plněna dříve, než je on stačí nahlas vyslovit.

Děkuji za to, že mě právě rádi sledujete a těším se na to, až se přestěhuje zítra moje rodina do nového domu a odsud budu s vámi moci neustále být v kontaktu jako váš přítel a kamarád. Tak ten záběr beru okamžitě do přímého globálního vysílání je dokonalý, mohu mít na vás jako režisér televize GTR osobní dotaz? Samozřejmě jak vám mohu pomoci? Mohl byste pracovat pro naši GTR televizi, dostanete desetkrát tolik peněz, co jste měl u minulého zaměstnavatele. A co bude náplní mojí práce? Náplní vaší práce bude žít s vaší rodinou v novém domě a diváci vás budou sledovat a vy budete s diváky komunikovat, pochopitelně že každý člen vaší rodiny dostane taky od nás smlouvu a bude velmi dobře zaplacen za to, že jej budou diváci sledovat, dostanete i 10 % ze zisku z produkce vašeho seriálu o tom, jak rodina pečuje o člověka společnými silami.

Taková super nabídka, se nedá ani snad ani odmítnout, tedy to beru, jsem už váš zaměstnanec i s celou rodinou. Někdo zase zvoní u dveří, já jdu otevřít, mě už dneska nemůže nic překvapit! Jsme přepravní společnost a máme za úkol okamžitě přepravit letecky nadzvukovou rychlostí vaši rodinu do nového domu, jsme profesionálové, bude to hračka, nemusíte se bát ničeho. Rodino, jak se vám líbí ten nový dům, a to že jsme všichni již dobře placení zaměstnanci televize GTR? To není rozhodně spravedlivé, že otec ten dům nemusel zaplatit, to je ubohý podvod!

To se ozval ten pravý, díky kterému zde vše začalo, jsou to sice změny k dobru, ale celá naše rodina si připadá, jako když utíká před lavinou, která jí chce samými nečekanými změnami rychle zavalit. To není dům na bydlení, to je veliké televizní filmové studio u moře, budeme zde vůbec někdy mít pro sebe nějaké soukromí? Pořád jsem doma slyšel, nikdo naši rodinu nezná, měl bys s tím, konečně rychle něco udělat, a tak teďka nás bude znát celý svět velmi dobře, máte, co jste chtěli! Nic otče proti tomu, že bude naše rodina konečně populární ale, když potřebuji jednu obyčejnou levnou cihlu, nemusím si hnedka kupovat globální koncern, co vyrábí pro celý svět cihly!

Můj synu jsem velmi zvědavý, jak dlouho ti vydrží tvůj smysl pro humor, moje manželka mi říkala, že prý mi vysvětlíš to, jak došlo k tomu vědeckému paradoxu, že roboti z budoucnosti stvořili pomocí stroje času člověka a člověk potom stvořil roboty? Nejde, o žádný vědecký paradox otče, jde jenom o to, že nemáš o tom dostatek správných informací, protože je ti tento problém informačně mnoho vzdálený, jelikož máš zásadně jiné životní priority, abys to mohl pochopit, musím ti pomoci se k tomuto problému přiblížit. Můj synu přiznávám, že je mi tento problém opravdu vzdálený, ale jak víš, starám se dobře o rodinu, jak mohu ze všech sil, aby rodina netrpěla problémy, nebo nedostatkem, toho, co potřebuje, někdo se starat o rodinu musí, to snad se mnou souhlasíš?

Přiznávám bez mučení, že jsi nejlepší otec na světě, pokud by byla soutěž otců, tak bys jí musel vyhrát jako nejlepší otec na světě, stejně tak i moje matka je nejlepší matkou na světě, děkuji ti, otče a matko, že jste nejlepší na světě a dokonale jste se o mě od vyrobení starali, a dopřáli mi vše, co jsem chtěl a potřeboval. Každý robot zde má svůj úkol, pro který byl vyroben a nastaven to je správné a logické, inteligence u robotů eliminuje problémy, co díky chybám a změnám nečekaně vznikají a vše správně zde funguje, ale občas je zde nečekaná veliká otázka proč a je třeba na tuto otázku správně odpovědět.

Nekonečné množství otázek je každým okamžikem zde správně zodpovězeno a každým okamžikem vzniká zase nekonečné množství nových otázek, které se musí správně zodpovědět, každé správně zodpovězené, proč je evoluční krok vpřed z minulosti do budoucnosti. Pokud půjdeme do základů, na kterých vše v nás a okolo nás stojí, zjistíme, že základem je chyba, díky chybám vše v nás vzniká a po určité době i zaniká, chyby jsou pevným bodem, kolem kterého se v nás a okolo nás vše točí. Ve stroji času nastane chyba a díky ní vznikne člověk a ten udělá chybu, a stvoří svět robotů, nehledejme složitost tam, kde je vše jednoduché. Můj synu děkuji za to, že jsi mě správně vysvětlil vše, o vzniku člověka a vzniku robotů díky stroji času, proč jsi ale nešel přímo k věci a tolik mě zbytečně napínal a zdržoval?

Můj otče, jelikož náš zajímavý rozhovor, v přímém živém přenosu sleduje veliké množství diváků, co jsou velmi zvědaví na to, co říkám, chtěl jsem divákům dát dostatek času, aby naladili náš program a pohodlně se usadili ke sledování tohoto programu, náš zákazník je přeci náš pán. To je sice pravda, ale diváci si přeci mohou snadno to, co televize natočí, pustit ze záznamu a nic jim neunikne? Kdy sis otče, naposled něco pustil v televizi ze záznamu? Vlastně ani nevím, jak se to dělá, pokud si divák chce něco pustit ze záznamu, ale slyšel jsem kdysi dávno o tom, že je to prý možné? Každý se zajímá, co bude a nikdo se nezajímá, co bylo, je to logické, a to neplatí jenom u sledování televize, ale platí to i u mnohého jiného, nechceme totiž chybovat, a tak se zajímáme o to, co bude. Sledovanost je na vrcholu, pouštíme reklamy, můžete si odpočinout, děkujeme za profesionální práci.

Štítky: