V každé době byl dělník ubohou dojnou krávou

Nedostatek je zde díky nadbytku. Aby si mohl koupit majitel akcií soukromé letadlo a veliký dům, tak musí dělník pracovat za ubohou mzdu, ze které nejde normálně žít. Vždy zde byla společnost rozdělená na ty, co jsou nahoře a ty co jsou dole, milion mrtvých ubožáků ve válce, to je pro ty, co jsou nahoře jenom statistika.

Války a konflikty v nahotě odkrývají to, že zde není; demokracie, socialismus, kapitalismus, komunismus, centralismus atd. ale, že je zde egoismus! Nemoc a bohatství nikdo dlouho neutají, lhář považuje druhé za lháře, a zloděj považuje druhé za zloděje, o tom to zde je, dobrota přeci žebrota je.

Problém není v tom, že zde jsou ti nahoře a ti dole, problémem je to, že bohatství a bída jde do extrémů! Podívejme se, kolik peněz stojí státní návštěvy prezidentů, nebo celebrit, kolik stojí provoz; EU, OSN, NATO atd. jde o priority, které určují, na čem se nebude šetřit!

Na platy pro dělníky nejsou peníze, ale na reklamu dává zaměstnavatel miliony? V každé době byl dělník ubohou dojnou krávou, a pokud se chtěl tomu bránit, tak skončil ve vězení nebo byl zabit.

Nikdo dneska nechce dělat dělníka a každý chce dělat; krále, šlechtice, prezidenta, předsedu vlády, ministra, poslance, senátora, soudce, notáře, diplomata, profesora, celebritu, papeže, guru, ředitele atd.

Globalizace, automatizace, digitalizace, optimalizace, transformace atd. to je současnost, ve které je heslem rychle a levně, z lidí se stali loutky, které nemají na nic čas, protože čas zde všemu kraluje, on subjekty a objekty na úspěšné a neúspěšné rozděluje.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *