Přeskočit na obsah

Umělá inteligence změní od základů konzumní společnost

Často slyším že umělá inteligence a autonomní robot nemůže nahradit zkušeného člověka, nebude to už trvat dlouho a nastane všude veliká nezaměstnanost se kterou nikdo nepočítal, protože zaměstnavatelé zjistí že se jim umělá inteligence a autonomní roboti vyplatí. Je starou pravdou to že nové technologie jsou drahé a nespolehlivé, většinou stačí pouhých deset let a najednou je technologie levná a spolehlivá, u něčeho probíhá vývoj rychle a u jiného pomalu to záleží na situaci.

Představme si, že už nepoznáte, jestli se po telefonu bavíte s umělou inteligencí nebo s člověkem, stejně tak i autonomní robot bude vypadat při práci jako člověk, je to celé jenom o tom vše dotáhnout k optimální funkčnosti. Už dneska je v EU mnoho miliónů lidí, co nemohou najít několik let trvalé dobré zaměstnání, i když zaměstnání konečně najdete tak zde za krátkou dobu skončíte a nemusí být chyba ve vás.

Zajímavé je se podívat na staré knihy a staré filmy, najednou si uvědomíme, jak se svět rychle mění, a pokud bychom někomu popisovali v minulosti současnost tak by nás v minulosti brali za blázna a tvrdili by nám to, že něco takového není možné. Vidím budoucnost lidí v tom, že zde místo lidí budou autonomní roboti a všemu bude vládnout globální umělá inteligence která bude mozkem naší digitální civilizace.   

Štítky: